Czy warto korzystać z usług księgowych?

  • 6.12.2018, 13:07
  • artykuł sponsorowany
Czy warto korzystać z usług księgowych?
Podziel się:
Zastanawiasz się czy prowadzić samodzielnie księgowość lub skorzystać z usług profesjonalistów? Sprawdź nasz poradnik.

Prowadzenie biznesu to nie tylko wysokie zyski, ale również wysokie podatki. System podatkowy panujący w Polsce nie należy do przyjemnych, jego rozległa wykładnia prawna oraz liczne kruczki prawne przyprawiają nie jednego właściciela firmy o ból głowy. W mniejszej firmie prowadzenie księgowości dla osoby wykształconej nie będzie problematyczne, jednak w przypadku dużej ilości faktur, dokumentów księgowych czy skomplikowanych operacjach międzynarodowych posiadanie dobrego księgowego jest wysoce wskazane.

 

Finanse pod kontrolą

Czemu warto korzystać z usług biura księgowego?

Wybranie sprawdzonego profesjonalistę do prowadzenia księgowości naszej firmy, może bardzo zaprocentować. Szeroki zakres księgowości od uproszczonej po pełną daje możliwość dopasowania odpowiedniego specjalisty do poziomu naszej firmy. Współpracując z dobrym księgowym, unikniemy nie przyjemności związanych z karami za niedopełnienie obowiązków podatkowych oraz ZUS w przypadku gdy zatrudniamy pracowników. Dobry księgowy potrafi nie tylko poprawnie księgować wszystkie operacje, ale również doradzi w dobraniu optymalnego sposobu rozliczenia naszej firmy.

Własny księgowy czy outsourcing?

Do wyboru mamy 3 drogi jeśli chodzi o księgowość.

  1. Samodzielna
  2. Księgowy na etacie
  3. Księgowość z biura rachunkowego (outsourcing)

 

Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. O ile księgowanie samodzielne daje jasne korzyści i wady o tyle dwie pozostałe opcje są często rozważane. Zatem, którą opcję wybrać? Księgowego na etacie czy biuro rachunkowe?

Księgowy na etacie - to dobra opcja dla średnich przedsiębiorstw chcących mieć wszystko pod kontrolą. Zatrudnienie doświadczonego księgowego pozwoli trzymać puls nad finansami firmy. Opcja nie jest tania bo dobry księgowy to koszt 4000 zł netto co dla pracodawcy może być sporą kwotą uwzględniając całkowite koszty zatrudnienia takie jak ZUS. W dużych firmach posiadanie własnego księgowego czy nawet całego działu jest oczywista.

Biuro rachunkowe - opcja najlepsza w przypadku małej ilości operacji finansowych, szczególnie oursourcing jest wykorzystywany przez małych przedsiębiorców. Zalety korzystania to księgowość już od 100 zł, oraz fachowa wiedza i doświadczenie całego zespołu księgowego. Większość firm świadczących usługi księgowości jest odpowiednio ubezpieczona, dlatego możemy być spokojni o swoje finanse. Jeśli ktoś szuka dobrego biura rachunkowego to warto odwiedzić officetax.pl w Gdańsku, która posiada dużo pochlebnych opinii dotyczących jakości usług.

Główne zalety korzystania z biura rachunkowego

a) dostęp do dokumentów

b) wiedza i doświadczenie

c) atrakcyjna cena

 

Podsumowanie

Czy warto korzystać z usług księgowych? Oczywiście, że TAK. Korzystając z usług profesjonalistów możemy uniknąć dużo kosztownych błędów. Wybranie zarówno własnego księgowego, jak również biura rachunkowego daje określone korzyści.

artykuł sponsorowany

Pozostałe