Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo.

  • 6.12.2018, 15:01
  • KPP Chojnice
Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. fot. KPP Chojnice
Podziel się:
Oceń:
CZERSK Tylko dzięki doświadczeniu i szybkiej reakcji dzielnicowego z komisariatu Policji w Czersku, udało się uratować niedoszłego samobójcę. Mężczyzna wszedł na strych, gdzie miał zamiar popełnić samobójstwo. Na szczęście pomoc stróżów prawa przyszła na czas i desperat trafił pod fachową opiekę lekarską.

W miniony wtorek oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał niepokojącą informację, z której wynikało, że mieszkaniec Czerska, wychodząc z domu swojej krewnej dał jej do zrozumienia, że chce popełnić samobójstwo. Dzielnicowy po odebraniu takiego zgłoszenia natychmiast podjął działania i pojechał pod wskazany adres. Z informacji uzyskanych od zgłaszającej wynikało, że mężczyzna poszedł w kierunku centrum. Wsparcia dzielnicowemu udzieliła policjantka z wydziału dochodzeniowo- śledczego pełniąca w tym czasie dyżur zdarzeniowy. Po sprawdzeniu pobliskich ulic policjanci pojechali do miejsca zamieszkania poszukiwanego, gdzie żona poinformowała funkcjonariuszy, że mąż przed chwilą wrócił do domu i wszedł na strych, gdzie prawdopodobnie będzie chciał  się targnąć na własne życie. Mimo, że nie było możliwości wejścia na poddasze dzielnicowy nie tracąc czasu podjął rozmowę z zdesperowanym mężczyzną. Na szczęście natychmiastowa reakcja i doświadczenie dzielnicowego, który niejednokrotnie podejmował takie działania pozwoliła najprawdopodobniej ocalić życie mieszkańca Czerska. Decyzją ratowników medycznych mężczyzna, który był w złej kondycji psychicznej trafił pod fachową opiekę lekarską.

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz

Przypominamy, że w każdym powiecie znajdują się instytucje m.in ośrodki interwencji kryzysowej, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki, można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

 

KPP Chojnice

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe