Hossa
Hossa
Hossa

42-latka oszukiwała „na policjanta". Pokrzywdzeni stracili ponad 150 tys. zł.

  • 07.12.2018, 14:03
  • KWP Gdańsk
42-latka oszukiwała „na policjanta". Pokrzywdzeni stracili ponad 150 tys. zł. fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
Policjanci z Komisariatu I Policji na gdańskiej Oruni zatrzymali 42-letnią kobietę oszukującą starsze osoby metodą „na policjanta". Kobieta odbierała od pokrzywdzonych pieniądze. Podejrzana usłyszała już zarzuty dotyczące czterech przestępstw – tylko w tych przypadkach pokrzywdzeni stracili ponad 150 tys. zł. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Policjanci i prokurator zawnioskowali o areszt dla 42-latki.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz z wydziału kryminalnego z Komisariatu I Policji w Gdańsku pracują nad rozpracowaniem grupy działającej metodą „na policjanta". Przestępcy, typując swoje ofiary z książek telefonicznych, wybierali imiona, które mogły wskazywać na to, że mają do czynienia z osobami w podeszłym wieku. Sprawcy, dzwoniąc, podawali się za oficerów Centralnego Biura Śledczego Policji i informowali seniorów, że hakerzy próbują włamać się na ich konto lub o tym, że przestępcy planują na nich napad i że w związku z tym oszczędności seniorów są zagrożone. Żeby uniknąć kradzieży, przestępcy kazali pokrzywdzonym pozostawiać pieniądze we wskazanych przez nich miejscach, a następnie je zabierali.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Wnikliwa praca policjantów z Oruni, ustalenia, przesłuchania pokrzywdzonych i świadków doprowadziły do zatrzymania 42-letniej kobiety. Kobieta była kurierem odbierającym pieniądze na zlecenie grupy oszukującej starsze osoby metodą „na policjanta”. Śledczy ustalili, że proceder miał swój początek na jednym z portali ogłoszeniowych. To na nim pojawiły się ogłoszenia zachęcające osoby do pracy. Zleceniodawca oferował wysokie zarobki. Działania kobiety polegała na odbieraniu pieniędzy od starszych osób, a następnie przekazywaniu ich innym osobom. Kryminalni 42-latkę pod zarzutem oszustwa i osadzili ją w policyjnej celi.

Zatrzymana kobieta wczoraj po południu została doprowadzona przez policjantów do prokuratury, tam usłyszała zarzuty dotyczące czterech oszustw. Straty w tych przypadkach wynoszą ponad 150 tys. zł. Prokurator i Komendant I Komisariatu Policji w Gdańsku zawnioskowali do sądu o aresztowanie podejrzanej.

 

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe