Hossa
Hossa
Hossa

Energa zbuduje nową stację ładowania samochodów elektrycznych

  • 10.12.2018, 08:34
  • Komunikat prasowy Grupa Energa
Energa zbuduje nową stację ładowania samochodów elektrycznych fot. materiały prasowe Grafika ilustracyjna
Podziel się:
Oceń:
Energa Obrót podpisała ze sklepami KOMFORT umowę o współpracy przy budowie nowego punktu ładowania samochodów elektrycznych.

Nowy punkt ładowania samochodów elektrycznych powstanie przy sklepie KOMFORT w Gdyni (ul. Morska 48). Terminal będzie dysponował łączną mocą 44 kW, będą mogły z niego korzystać równocześnie dwa samochody. Planowany termin oddania inwestycji to Grudzień 2018.

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

To pierwszy terminal Energi zlokalizowany przy sklepie KOMFORT. W 2019 roku Energa planuje rozszerzenie współpracy i budowę kolejnych punktów ładowania samochodów elektrycznych przy innych kluczowych sklepach marki w całej Polsce.

- Rozbudowana sieć terminali ładowania samochodów elektrycznych wpisuje się w naszą strategię rozwoju nowoczesnych produktów i usług. Jednocześnie promujemy i udostępniamy nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Umowa ze sklepami Komfort dotyczy na razie jednej stacji, ale planujemy sukcesywne dostawianie kolejnych punktów w całej Polsce. Rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności to dla nas kluczowy projekt, dlatego bardzo cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę w tym zakresie z tak dużym partnerem, jak sieć sklepów KOMFORT – mówi Dariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Energi Obrotu.

Energa systematycznie rozbudowuje sieć ładowania aut elektrycznych. Obecnie w Trójmieście działa siedem terminali: przy Centrum Handlowym Auchan Gdańsk (ul. Szczęśliwa 3), przed Urzędami Miast Gdańska i Sopotu, na stacjach Lotos w Gdańsku (al. Zwycięstwa 13) i Gdyni (al. Zwycięstwa 165) oraz pod Olivia Business Center przy al. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku (dwie ładowarki). Docelowo, spółka zamierza postawić 54 stacje ładowania na terenie działania Energi w 2019 roku, a następnie rozszerzać projekt w kolejnych latach, stawiając przynajmniej 100 stacji do roku 2022 r.

Sklepy KOMFORT S.A. to polska firma z 25-letnią tradycją, lider na rynku w branży podłóg. Firma łączy wieloletnie doświadczenie rynkowe z najlepszymi europejskimi trendami w zakresie samych produktów jak i formatu sklepów. Oferta obejmuje starannie wyselekcjonowaną kolekcję paneli podłogowych, podłóg drewnianych, dywanów oraz wykładzin dywanowych i elastycznych. Obecnie Komfort posiada ponad 160 sklepów, wśród których znajdują się salony własne oraz prowadzone w systemie franczyzowym. Jest to największa polska z sieć z tak szeroką ofertą materiałów do aranżacji podłóg.

Komunikat prasowy Grupa Energa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe