Hossa
Hossa
Hossa

Nowa inwestycja w Pruszczu Gdańskim

  • 10.12.2018, 08:45
  • Agencja Rozwoju Pomorza
Nowa inwestycja w Pruszczu Gdańskim fot. materiały prasowe / Agencja Rozwoju Pomorza
Podziel się:
Oceń:
PRUSZCZ GDAŃSKI Światowy lider w zakresie produkcji wyposażenia okrętowego, Grupa MJM, rozszerza działalność w Pruszczu Gdańskim. Nowo otwarte biuro pełni rolę centrum projektowo-administracyjnego wspierającego kluczowe działania i projekty centrali firmy w Irlandii Północnej.

Przemawiając na oficjalnym otwarciu biura, Gary Annett, Prezes Zarządu MJM Group, powiedział: „Grupa MJM ma długą i dobrą historie współpracy z Polską. Wielu naszych pracowników w Irlandii Północnej pochodzi z Polski i mamy tu rozbudowany łańcuch dostaw. Cieszymy się, że możemy otworzyć biuro w Pruszczu Gdańskim i umocnić nasze relacje z Polską.”

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

„Grupa MJM odnotowała znaczny wzrost w ciągu ostatnich lat, zwiększając zatrudnienie i umacniając swój globalny zasięg”, dodaje Annett. „W 2018 roku zwiększyliśmy zatrudnienie w Irlandii Północnej i otworzyliśmy biuro w Southampton w Anglii. Otwarcie oddziału w Polsce jest częścią naszych planów ekspansji i odzwierciedleniem zaangażowania w przyciąganie utalentowanych ludzi i budowanie solidnego łańcucha dostaw z Polski i innych krajów UE. W związku z faktem, że Wielka Brytania prowadzi negocjacje w sprawie Brexitu, Grupa MJM podjęła decyzję o rozszerzaniu globalnego zasięgu tak, aby zapewnić sobie dostęp do zasobów i umacniać pozycję lidera na globalnym rynku wyposażenia okrętowego.”

Panu Annett towarzyszył burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, który z zadowoleniem przyjął plany ekspansji Grupy MJM.

„Cieszymy się, że Grupa MJM– firma, która od ponad 10 lat jest związana z regionem pomorskim, wspierając lokalny łańcuch dostaw– zdecydowała się na otwarcie stałego przedstawicielstwa w naszym mieście. Pruszcz Gdański, gdzie funkcjonuje Bałtycka Strefa Inwestycyjna, stał się jedną z najważniejszych w regionie lokalizacji dla inwestycji zagranicznych. Położony jest w pobliżu autostrady A1 i blisko międzynarodowego lotniska, co czyni nas bardzo atrakcyjną lokalizacją dla czołowych globalnych firm. Życzymy Grupie MJM wszelkich sukcesów w Polsce i na rynkach międzynarodowych.”

Grupa MJM jest światowym liderem w branży wyposażenia statków i może poszczycić się wieloma realizacjami dla największych na świecie statków wycieczkowych. W 2018 r. firma sfinalizowała swój pierwszy kontrakt w Chinach i ma w portfolio wiele projektów na rok 2019 i kolejne lata.

Agencja Rozwoju Pomorza

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe