Sukces ucznia Plastyka w finale ogólnopolskiego biennale

  • 19.12.2018, 08:19 (aktualizacja 19.12.2018, 08:56)
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St, I. Witkiewicza w Słupsku
Sukces ucznia Plastyka w finale ogólnopolskiego biennale fot. nadesłane do redakcji Od lewej stoją Jordan Fiszka Borzyszkowski, który otrzymał wyróżnienie, Anna Wojcieszek, opiekunka oraz Kajetan Wójcik, uczestnik finału, klasowy kolega Jordana

Podziel się:

Oceń:

Jordan Fiszka Borzyszkowski, uczeńLiceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku otrzymał wyróżnienie w warszawskim finale IV Ogólnopolskiego Biennale Aranżacji Przestrzeni. Projekt stworzony przez ucznia ze Słupska został bardzo dobrze oceniony i nagrodzony przez profesorów ASP w Warszawie.

Licealista ze słupskiego Plastyka w trakcie finałowych warsztatów konkursowych opracował projekt, który został świetnie przyjęty przez jurorów – wykładowców ASP w Warszawie. Za swoją pracę uczeń otrzymał zaszczytne wyróżnienie. W stolicy Jordan Fiszka Borzyszkowski przez trzy dni brał udział w warsztatach konkursowych rywalizując z rówieśnikami ze szkół plastycznych z całej Polski. W konkursowej rywalizacji wzięła udział również m.in. Klaudia Galek oraz Kajetan Wójcik, uczniowieLiceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku, którzy zakwalifikowali się do finału. Całą trójkę do konkursu przygotowały Anna Wojcieszek i Julita Rzeppka.

Ponadto finaliści warszawskiego biennale wzięliudział w wykładach poświęconych zagadnieniom ergonomii w projektowaniu oraz etapom drogi projektowej. Młodzież także uczestniczyła w spotkaniu z profesorami będącymi czynnymi projektantami, architektury wnętrz, wzornictwa oraz scenografii.Z kolei opiekunowie młodych artystówuczestniczyliw specjalistycznych szkoleniach z Programu SketchUp 18 oraz szkoleniu marki Kronospan- producenta materiałów drewnopochodnych. W wolnym czasie słupszczanie mieli okazję zwiedzić Galerię Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym oraz salon Ekspozycyjny Design Center marki Kronospan.

W roku 2018 tematem przewodnim IV biennale było uniwersalne hasło WROTA, do którego uczestnicy wykonywali projekt formy architektonicznej. Inspiracją do projektu były lokalne wartości, dorobek kulturowy, bogactwo przyrody czy też historyczne wydarzenia z różnych rejonów Polski.

Organizatorem konkursu był Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie pod patronatem: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej oraz Centrum Edukacji Artystycznej.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St, I. Witkiewicza w Słupsku

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe