Koncert bożonarodzeniowy z udziałem Magdy Steczkowskiej

  • 19.12.2018, 08:21 (aktualizacja 19.12.2018, 08:56)
  • Urząd Miasta i Gminy Pelplin
Koncert bożonarodzeniowy z udziałem Magdy Steczkowskiej fot. Urząd Miasta i Gminy Pelplin

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN Piękną tradycją stały się organizowane corocznie przez Miasto i Gminę Pelplin oraz parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny koncerty kolęd w przepięknej scenerii, jaką zapewniają wnętrza Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. W tym roku, na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia w murach gotyckiej świątyni rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w wykonaniu Magdy Steczkowskiej, której towarzyszył multiinstrumentalista Michał Jurkiewicz.

W wypełnionej po brzegi katedrze wraz z kolędowymi nutami niosła się radość z nadchodzących świąt. Artyści wspólnie z mieszkańcami Gminy Pelplin zaśpiewali tradycyjne „Przybieżeli do Betlejem”, „Anioł pasterzom mówił” oraz mniej znane, ale przekazujące głęboką treść utwory  świąteczne. Podczas koncertu usłyszeliśmy również potężne brzmienie pelplińskich organów, na których zagrał Michał Jurkiewicz.

Muzyczna uczta przygotowana przez znanych w całej Polsce artystów dla wielu z nas stała się preludium   doskonale   przygotowującym   do   obchodów   „świętej   nocy   narodzenia   Jezusa Chrystusa”.

 

 

Urząd Miasta i Gminy Pelplin

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe