Hossa
Hossa
Hossa

Wyrusz w wirtualny rejs z Facebookiem w Muzeum Wisły

  • 20.12.2018, 07:38 (aktualizacja 20.12.2018, 07:41)
  • informacja prasowa
Wyrusz w wirtualny rejs z Facebookiem w Muzeum Wisły fot. materiały prasowe
Podziel się:
Oceń:
TCZEW Od wtorku 18 grudnia br. w Muzeum Wisły w Tczewie, należącym do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, można wybrać się w wirtualny rejs po królowej polskich rzek. Nietypowa ekspozycja powstała we współpracy z Facebook Polska w ramach projektu „Wisłą” ‑ transmitowanego na żywo rejsu Wisłą, który odbył się w październiku na trasie z Płocka do Gdańska.

W tym roku zabraliśmy użytkowników Facebooka na pokład naszej łódki, aby pokazać im piękno polskiej przyrody, ale także przybliżyliśmy im wiele ciekawych, lokalnych inicjatyw i stojących za nimi ludzi. Przekazanie Oculusów, czyli okularów VR do Muzeum Wisły w Tczewie to ostatni etap naszej przygody. Bardzo nas cieszy, że zebranymi podczas niej wrażeniami możemy dzielić się dalej. Mam nadzieję, że odwiedzający Muzeum zachwycą się Wisłą i jej nieodkrytym pięknem, tak jak my podczas rejsu – komentuje Robert Bednarski, Country Director CEE, kierujący działalnością Facebooka w regionie.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Ponad 2 mln. internautów w pierwszym tygodniu października śledziło na żywo przygody załogi Facebooka na trasie z Płocka do Gdańska. Nagranie rejsu z zamontowanej na łodzi kamery 360o zostało zarejestrowane z myślą o Muzeum Wisły w leżącym na trasie spływu w Tczewie. Od teraz odwiedzający mogą podziwiać nadwiślańskie krajobrazy również w wirtualnej rzeczywistości.

Okulary VR będą doskonałym uzupełnieniem ekspozycji naszego Muzeum. W ramach wizyty odwiedzający będą mogli przenieść się na chwilę w wirtualny świat i doświadczyć magii Wisły. Planujemy wykorzystanie wystawy szczególnie podczas zajęć dla grup szkolnych, odwiedzających naszą placówkę – będzie to dla nich ciekawy i rozwijający element edukacyjny – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji w Narodowym Muzeum Morskim, którego oddziałem jest Muzeum Wisły w Tczewie.

Projekt „Wisłą” to pierwszy tego typu projekt Facebooka w Polsce. Oprócz trwającej łącznie ponad 26 godzin transmisji na żywo, załoga łodzi spotkała się z lokalnymi społecznikami, pasjonatami i aktywistami, którzy podzielili się swoją wiedzą nie tylko o rzece, ale także o życiu codziennym na przyległych jej terenach. Rozmowy dotyczyły m.in. ochrony przyrodniczego charakteru Wisły, odtworzenia transportu pasażerskiego w Płocku czy organizacji spływów kajakami lub gondolami. Wszystkich spotkanych rozmówców łączy jedno: pasja do Wisły. Wywiady poprowadzone przez podróżnika i wideo blogera Piotra „Gdzie Bądź” Jurkowskiego dostępne są na profilu Facebook Polska.

informacja prasowa

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe