Fatalne odkrycie w podtczewskiej wsi. Wychudzony pies „leczył się sam po wypadku”

  • 20.12.2018, 08:17 (aktualizacja 20.12.2018 08:18)
  • red. / tczewska.pl
Fatalne odkrycie w podtczewskiej wsi. Wychudzony pies „leczył się sam po wypadku” OTOZ Animals Schronisko w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
KOCIEWIE Kierownictwo tczewskiego schroniska wystąpiło o wszczęcie postępowania karnego wobec właścicielki, która trzymała czworonoga w fatalnych warunkach. As mieszkał w jednej z podtczewskich wsi i kilka lat temu uległ poważnemu wypadkowi. Niestety po tym zdarzeniu nie trafił do weterynarza – informuje OTOZ Animals w Tczewie.

„Wieś pod Tczewem, posesja vis a vis jedynego w tej miejscowości sklepu – czytamy na fejsbuku tczewskiego schroniska. - I tak na oczach wszystkich, którzy od ponad 3 lat tamtędy przechodzą dzieje się dramat Asa, psa, który kiedyś uległ wypadkowi... i wyleczył się sam - jak oznajmiła właścicielka, na nasze pytanie czy po wypadu oglądał Asa lekarz.”

DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

As ma stare złamanie szyjki kości udowej i nie wyleczył się sam, lecz cierpiał, nie wchodził do budy, spał na stojąco.

„Do tego brud i smród w kojcu, znaczne wychudzenie, stada pcheł i zły stan ogólny psiaka były powodem do odebrania w trybie natychmiastowym w asyście Policji, Lekarza Weterynarii, który potwierdził zagrożenie życia psa oraz przedstawiciela Gminy Tczew.”

Kierownictwo schroniska wystąpiło też do wójta o decyzję o odebraniu psa właścicielowi i wszczęciu postępowania karnego. Właścicielka nie poczuwa się do winy, twierdzi, że stan psa i warunki, w jakich przebywa są w porządku. As od razu trafił do lecznicy do specjalisty chirurga - świetnego ortopedy, który podjąłby się operacji, oczywiście dopiero, gdy poprawi się ogólny stan psa.

„Jest to operacja skomplikowana i kosztowna. Oczywiście w trakcie postępowania przed sądem będziemy walczyć, by obciążyć właściciela wszystkimi kosztami... ale wiadomo, operację trzeba przeprowadzić jak najszybciej, a sprawy w sądzie raczej się przeciągają... Więc zwracamy się do was z gorącym apelem - kto może niech wesprze powrót do zdrowia Asa! By już nie cierpiał, mógł się położyć bez bólu...!”

 

Konto: 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615 - z dopiskiem „na operację Asa”

dla przelewów zagranicznych: Kod BIC (Swift): BPKOPLPW,

PKO BP S.A. 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615

- odbiorca: OTOZ Animals Oddział Schroniska w Tczewie, 83-110 Tczew, ul. Malinowska.

red. / tczewska.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe