Hossa
Hossa
Hossa

Fatalne odkrycie w podtczewskiej wsi. Wychudzony pies „leczył się sam po wypadku”

  • 20.12.2018, 08:17 (aktualizacja 20.12.2018, 08:18)
  • red. / tczewska.pl
Fatalne odkrycie w podtczewskiej wsi. Wychudzony pies „leczył się sam po wypadku” OTOZ Animals Schronisko w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
KOCIEWIE Kierownictwo tczewskiego schroniska wystąpiło o wszczęcie postępowania karnego wobec właścicielki, która trzymała czworonoga w fatalnych warunkach. As mieszkał w jednej z podtczewskich wsi i kilka lat temu uległ poważnemu wypadkowi. Niestety po tym zdarzeniu nie trafił do weterynarza – informuje OTOZ Animals w Tczewie.

„Wieś pod Tczewem, posesja vis a vis jedynego w tej miejscowości sklepu – czytamy na fejsbuku tczewskiego schroniska. - I tak na oczach wszystkich, którzy od ponad 3 lat tamtędy przechodzą dzieje się dramat Asa, psa, który kiedyś uległ wypadkowi... i wyleczył się sam - jak oznajmiła właścicielka, na nasze pytanie czy po wypadu oglądał Asa lekarz.”

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

As ma stare złamanie szyjki kości udowej i nie wyleczył się sam, lecz cierpiał, nie wchodził do budy, spał na stojąco.

„Do tego brud i smród w kojcu, znaczne wychudzenie, stada pcheł i zły stan ogólny psiaka były powodem do odebrania w trybie natychmiastowym w asyście Policji, Lekarza Weterynarii, który potwierdził zagrożenie życia psa oraz przedstawiciela Gminy Tczew.”

Kierownictwo schroniska wystąpiło też do wójta o decyzję o odebraniu psa właścicielowi i wszczęciu postępowania karnego. Właścicielka nie poczuwa się do winy, twierdzi, że stan psa i warunki, w jakich przebywa są w porządku. As od razu trafił do lecznicy do specjalisty chirurga - świetnego ortopedy, który podjąłby się operacji, oczywiście dopiero, gdy poprawi się ogólny stan psa.

„Jest to operacja skomplikowana i kosztowna. Oczywiście w trakcie postępowania przed sądem będziemy walczyć, by obciążyć właściciela wszystkimi kosztami... ale wiadomo, operację trzeba przeprowadzić jak najszybciej, a sprawy w sądzie raczej się przeciągają... Więc zwracamy się do was z gorącym apelem - kto może niech wesprze powrót do zdrowia Asa! By już nie cierpiał, mógł się położyć bez bólu...!”

 

Konto: 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615 - z dopiskiem „na operację Asa”

dla przelewów zagranicznych: Kod BIC (Swift): BPKOPLPW,

PKO BP S.A. 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615

- odbiorca: OTOZ Animals Oddział Schroniska w Tczewie, 83-110 Tczew, ul. Malinowska.

red. / tczewska.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe