Hossa
Hossa
Hossa

Potrącenie pieszego w Wejherowie. Miał 2,5 promila alkoholu.

  • 20.12.2018, 15:20
  • KPP Wejherowo
Potrącenie pieszego w Wejherowie. Miał 2,5 promila alkoholu. fot. KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:
WEJHEROWO Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w poniedziałek około godziny 17:30 doszło do potracenia pieszego nietrzeźwego mężczyzny. 46-latek został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W poniedziałek po południu około godziny 17:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze K6 w pobliżu skrzyżowania z ul. Pucką. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego okoliczności. Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny oraz wykonał dokumentację fotograficzną.

Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 46-letni pieszy z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny najprawdopodobniej wszedł na jezdnię, gdy sygnalizator wskazywał czerwone światło dla pieszych i wtedy też doszło do potrącenia przez kierowcę opla vivaro.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, był trzeźwy oraz sprawdzili trzeźwość pieszego, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. 46-latek miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.
Obecnie śledczy będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem okoliczności tego wypadku.


Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez PIESZYCH:
Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

- spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,

- gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić

- podczas przechodzenia kontroluj sytuację, czy nie nadjeżdża pojazd

- przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą

- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, po zmierzchu każdy pieszy ma taki obowiązek.

W przypadku przejść z sygnalizacją świetlną pieszy powinien także zawsze zachować czujność na drodze, pieszy musi mieć pewność, że kierowcy go widzą i zamierzają ustąpić mu pierwszeństwa.

KIEROWCO- pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować w tym rejonie szczególną ostrożność.

KPP Wejherowo

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe