Potrącenie pieszego w Wejherowie. Miał 2,5 promila alkoholu.

  • 20.12.2018, 15:20
  • KPP Wejherowo
Potrącenie pieszego w Wejherowie. Miał 2,5 promila alkoholu. fot. KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

WEJHEROWO Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w poniedziałek około godziny 17:30 doszło do potracenia pieszego nietrzeźwego mężczyzny. 46-latek został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W poniedziałek po południu około godziny 17:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze K6 w pobliżu skrzyżowania z ul. Pucką. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego okoliczności. Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny oraz wykonał dokumentację fotograficzną.

Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 46-letni pieszy z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny najprawdopodobniej wszedł na jezdnię, gdy sygnalizator wskazywał czerwone światło dla pieszych i wtedy też doszło do potrącenia przez kierowcę opla vivaro.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, był trzeźwy oraz sprawdzili trzeźwość pieszego, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. 46-latek miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.
Obecnie śledczy będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem okoliczności tego wypadku.


Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez PIESZYCH:
Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

- spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,

- gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić

- podczas przechodzenia kontroluj sytuację, czy nie nadjeżdża pojazd

- przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą

- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, po zmierzchu każdy pieszy ma taki obowiązek.

W przypadku przejść z sygnalizacją świetlną pieszy powinien także zawsze zachować czujność na drodze, pieszy musi mieć pewność, że kierowcy go widzą i zamierzają ustąpić mu pierwszeństwa.

KIEROWCO- pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować w tym rejonie szczególną ostrożność.

KPP Wejherowo

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe