Tragedia w Rakowcu. Kierowca autobusu śmiertelnie potrącił 11-latka.

  • 21.12.2018, 14:12
  • KWP Gdańsk
Tragedia w Rakowcu. Kierowca autobusu śmiertelnie potrącił 11-latka. fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Kwidzyna wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Rakowcu gm. Kwidzyn. Kierowca autobusu potrącił 11-latka, który na skutek doznanych obrażeń pomimo reanimacji zmarł.

Wczoraj 20.12.2018 roku ok. godz. 14.20 dyżurny kwidzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem osoby pieszej. Do zdarzenia doszło na ulicy Szkolnej w Rakowcu, gm. Kwidzyn. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz ustalali okoliczności tego wypadku. Ze wstępnie uzyskanych informacji przez policjantów wynika, że 64-letni mieszkaniec Kwidzyna jadący autobusem potrącił 11-letniego chłopca, który prawdopodobnie wtargnął na jezdnię i przewrócił się przed nadjeżdżającym pojazdem. Chłopiec w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego autobusem. Badanie wykazało, że 64-letni kierowca był trzeźwy. Kwidzyńscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku.

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Szczególny apel kierujemy do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

 

KWP Gdańsk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

amelia
amelia 25.12.2018, 09:39
Chlopiec, ktory zostal potracony napewno nie chcial by ta sprawa dostala rozglosu. Twierdze tak, poniewaz znam go to byl jest i bedzie moj przyjaciel

Pozostałe