Zderzenie trzech aut na DK6

  • 28.12.2018, 15:24 (aktualizacja 28.12.2018, 15:26)
  • KPP Wejherowo
Zderzenie trzech aut na DK6 fot. KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj Na trasie między Wielistowem a Godętowem na drodze krajowej nr 6, gdzie zderzyły się 3 samochody. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Funkcjonariusze apelują aby dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności, jak również stosowną odległość między pojazdami.

Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki pracowali przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło po godzinie na drodze krajowej nr 6 na trasie miedzy miejscowościami Wielistowo- Godętowo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący hyundai getz najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu hyundai coupe, w wyniku czego doszło do zderzenia, który to w wyniku zderzenia przemieścił się do przodu i uderzył w tył audi a4 jadącego przed nim. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Mundurowi zatrzymali 28-latkowi z hyundai getz prawo jazdy. Policjanci sprawdzili kierowców alko-testem, wszyscy byli trzeźwi. 

W wyniku zdarzenia 3 osoby zostały przetransportowane do szpitali w Lęborku i Wejherowie na badania. Po wykonaniu badań, zostali zwolnieni do miejsca zamieszkania. Teraz sprawą zajmą się policjanci, którzy będą szczegółowo ustalali okoliczności zdarzenia. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu. Wystarczy chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem. Pamiętajmy także, aby prędkość oraz odległość między pojazdami dostosować do warunków drogowych.

 

KPP Wejherowo

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe