Hossa
Hossa
Hossa

Co z choinką po Świętach?

  • 02.01.2019, 09:52
  • UM Gdynia
Co z choinką po Świętach? fot. pixabay.com
Podziel się:
Oceń:
GDYNIA Początek nowego roku to czas kiedy zaczynamy pozbywać się choinek, które zdobiły nasze mieszkania podczas Świąt. Świąteczne drzewko, jako odpad zielony podlega segregacji i nie może trafić „za okno”. Co zrobić z niepotrzebnym drzewkiem? Podpowiadamy, gdzie i kiedy można je wystawić, żeby zostało uprzątnięte.

W blokach i budynkach wielorodzinnych choinki należy wystawiać przed pergolami śmietnikowymi, tak, żeby nie blokować do nich dostępu. Natomiast mieszkańcy domków jednorodzinnych powinni wystawić drzewko przed posesją, w miejscu widocznym i łatwo dostępnym. W obu przypadkach trzeba to zrobić najpóźniej do godz. 6.00 rano w dniu planowanego wywozu.

Choinki będą odbierane w następujących terminach:
 

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
  • 16 i 30 stycznia oraz 13 i 27 lutego – choinki będą odbierane: w dzielnicach Dąbrowa, Karwiny i Wielki Kack – zarówno w zabudowie wielorodzinnej, jak i jednorodzinnej,
  • 9 i 23 stycznia oraz 6 i 20 lutego – choinki będą odbierane: w dzielnicach Oksywie, Obłuże, Babie Doły, Pogórze, Cisowa, Chylonia, Chwarzno-Wiczlino, Witomino Radiostacja, Witomino Leśniczówka, Leszczyki, Pustki Cisowskie-Demptowo, Mały Kack, Orłowo, Redłowo, Wzgórze św. Maksymiliana, Kamienna Góra, Działki Leśne, Śródmieście i Grabówek - zarówno w zabudowie wielorodzinnej, jak i jednorodzinnej.


Przypominamy, że wraz z nowym 2019 rokiem wszedł w życie nowy harmonogram odbioru odpadów zmieszanych i segregowanych, który znajdziecie na stronie www.wyrzucam.to.

UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe