Hossa
Hossa
Hossa

Zatrzymani sprawcy usiłowania rozboju

  • 03.01.2019, 08:19
  • KMP Gdańsk
Zatrzymani sprawcy usiłowania rozboju fot. KMP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Do 12 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów 45-letniemu mężczyźnie, który w połowie grudnia, w Oliwie napadł przed sklepem kobietę i próbował ją okraść. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

12 grudnia policjanci z komisariatu w Oliwie odebrali zgłoszenie o napadzie na kobietę przy jednym ze sklepów w Oliwie. Mężczyzna przez chwilę szedł za kobietą, wybrał dogodny moment i przewrócił 55-latkę na ziemię. Następnie siłą próbował odebrać jej torebkę. Gdy mu się to nie udało, uciekł.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu w Oliwie. Funkcjonariusze sprawdzili monitoringi, przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi świadkami i dokładnie sprawdzili trasę, którą przemieszczał się sprawca. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady.

30 grudnia funkcjonariusze z komisariatu na Przymorzu w trakcie interwencji zatrzymali 45-letniego mieszkańca Gdańska, który według informacji jakie zdobyli, mógł odpowiadać za usiłowanie rozboju w Oliwie. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, następnego dnia usłyszał zarzut dotyczący usiłowania rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Usiłowanie rozboju jest przestępstwem, za które grozi kara więzienia od 2 do 12 lat.

 

KMP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe