Hossa
Hossa
Hossa

W okolicy tczewskiego dworca padł strzał.

  • 03.01.2019, 08:56
  • KPP Tczew
W okolicy tczewskiego dworca padł strzał. fot. KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
TCZEW Policjanci z Tczewa zatrzymali 29–letniego mężczyznę, który pobił funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz próbował zaatakować interweniujących policjantów. Mundurowi byli zmuszeni oddać strzał ostrzegawczy, aby ostudzić agresję napastnika. Zdecydowana postawa funkcjonariuszy zapobiegła eskalacji agresji mężczyzny, który trafił do policyjnego aresztu.

W minioną niedzielę (30.12.) ok. godz. 14 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który na dworcu PKP miał zaatakować funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Na miejsce zostali skierowani policjanci z prewencji, którzy w rozmowie z funkcjonariuszami SOK ustalili, że sprawca pobił ich, ukradł pałkę służbową i uciekł z miejsca zdarzenia. Interweniujący mundurowi ustalili wygląd sprawcy oraz drogę jego ucieczki. Informacja o jego wyglądzie została przekazana do wszystkich policyjnych patroli. 

- Kilka ulic od miejsca zdarzenia policjanci zauważyli idącego chodnikiem sprawcę, który trzymał w ręku pałkę służbową - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Mężczyzna widząc interweniujących policjantów ruszył w ich kierunku wymachując pałką. Policjanci wezwali mężczyznę do odrzucenia przedmiotu, lecz 29-latek nie stosował się do tych poleceń. Podchodząc coraz bliżej próbował zaatakować stróżów prawa. Dlatego jeden z funkcjonariuszy oddał strzał ostrzegawczy. Działania policjantów odniosły zamierzony cel, gdyż napastnik odrzucił pałkę. Funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali agresywnego 29–latka. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. W poniedziałek prokurator przedstawił mieszkańcowi powiatu elbląskiego zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych. Okazało się, że mężczyzna popełnił to przestępstwo w recydywie. Sąd zadecydował o jego dwumiesięcznym aresztowaniu. 

Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe