Hossa
Hossa
Hossa

Uczniowie słupskiego Plastyka założyli rockowy zespół

  • 07.01.2019, 09:00
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Uczniowie słupskiego Plastyka założyli rockowy zespół fot. nadesłane do redakcji
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku założyli rockowy zespół. Grupa nazywa się Postmecha– to trio, które tworzą: Maria Walas, Marcel Chwaliński i Tadeusz Czomber. Młodzi słupszczanie mają w planach wydanie debiutanckiej EPki. Do jednego ze swoich utworów zrealizowali teledysk.

Młoda grupa rockowa powstała pod koniec listopada 2018 roku z inicjatywy Marcela Chwalińskiego, lidera zespołu i gitarzysty, autora tekstów, partii gitarowych i klawiszowych, uczeń odpowiedzialny jest również za elektroniczne aranżacje, miksowanie utworów oraz partie wokalne. Resztę składu uzupełniają Maria Walas i Tadeusz Czomber. Licealistka gra w zespole na gitarze basowej, pomaga też tworzyć riffy, natomiast Tadeusz jest perkusistą.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Wśród swoich głównych inspiracji członkowie grupy wymieniają dokonania takich zespołów jak: Nine InchNails, Placebo, Coma i Kombajn do zbierania kur po wioskach.

Trio rockowe ma w planach wydanie debiutanckiej EPki. Młodzi plastycy z myślą o minialbumie napisali blisko 10 utworów, które zaprezentują podczas debiutanckiego koncertu 13 stycznia w usteckim Domu Kultury z okazji 27. Finału WOŚP. Do jednej ze swoich piosenek pt. "Anestezja"młodzież stworzyła teledysk, który został zrealizowany podczas szkolnych warsztatów z zakresu realizacji filmowej.

 

Postmecha regularnie odbywa próby w Domu Kultury w Ustce, z którym jak przyznają uczniowie, są szczególnie związani.

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe