×

Uczniowie słupskiego Plastyka założyli rockowy zespół

  • 7.01.2019, 09:00
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Uczniowie słupskiego Plastyka założyli rockowy zespół fot. nadesłane do redakcji
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku założyli rockowy zespół. Grupa nazywa się Postmecha– to trio, które tworzą: Maria Walas, Marcel Chwaliński i Tadeusz Czomber. Młodzi słupszczanie mają w planach wydanie debiutanckiej EPki. Do jednego ze swoich utworów zrealizowali teledysk.

Młoda grupa rockowa powstała pod koniec listopada 2018 roku z inicjatywy Marcela Chwalińskiego, lidera zespołu i gitarzysty, autora tekstów, partii gitarowych i klawiszowych, uczeń odpowiedzialny jest również za elektroniczne aranżacje, miksowanie utworów oraz partie wokalne. Resztę składu uzupełniają Maria Walas i Tadeusz Czomber. Licealistka gra w zespole na gitarze basowej, pomaga też tworzyć riffy, natomiast Tadeusz jest perkusistą.

DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

Wśród swoich głównych inspiracji członkowie grupy wymieniają dokonania takich zespołów jak: Nine InchNails, Placebo, Coma i Kombajn do zbierania kur po wioskach.

Trio rockowe ma w planach wydanie debiutanckiej EPki. Młodzi plastycy z myślą o minialbumie napisali blisko 10 utworów, które zaprezentują podczas debiutanckiego koncertu 13 stycznia w usteckim Domu Kultury z okazji 27. Finału WOŚP. Do jednej ze swoich piosenek pt. "Anestezja"młodzież stworzyła teledysk, który został zrealizowany podczas szkolnych warsztatów z zakresu realizacji filmowej.

 

Postmecha regularnie odbywa próby w Domu Kultury w Ustce, z którym jak przyznają uczniowie, są szczególnie związani.

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe