Hossa
Hossa
Hossa

Chwila nieuwagi kierowcy, ciężarówka z piaskiem wypadła z drogi.

  • 09.01.2019, 15:29 (aktualizacja 09.01.2019, 15:33)
  • KWP Gdańsk
Chwila nieuwagi kierowcy, ciężarówka z piaskiem wypadła z drogi. fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie Chojnice-Bytów w miejscowości Wolność. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 36-letni kierujący samochodem ciężarowym przewożącym piasek nie zachował ostrożności na łuki drogi w wyniku czego wypadł z jezdni i uderzył znajdujące się na skraju lasu drzewa. W wyniku tego zdarzenia kierujący ciężarówką trafił do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zorganizowali objazdy i wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Policjanci apelują unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu.

Wczoraj około godziny 12:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Wolność. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli dokumentację fotograficzną oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. 

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 36-letni mieszkaniec Chojnic kierujący samochodem ciężarowym przewożącym piasek najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i na łuku drogi stracił panowanie nad zespołem pojazdów, w wyniku czego wypadł z jezdni i uderzył w znajdujące się na skraju lasu drzewa. Kierujący z obrażeniami trafił do szpitala. Badanie alkotestem wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że kierujący manem był trzeźwy. 

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności wypadku. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność, a przy zmieniających się szybko warunkach drogowych (opadach śniegu, śniegu z deszczem, marznącej mżawki) nie trudno o wypadek. Wystarczy chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się tragedią.

 

KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe