Hossa
Hossa
Hossa

Profanacja figury Ojca Świętego Jana Pawła II. Policja zebrała ślady, sprawdzony zostanie monitoring

  • 11.01.2019, 08:51 (aktualizacja 14.01.2019, 09:06)
  • źródło: kociewiak.pl
Profanacja figury Ojca Świętego Jana Pawła II. Policja zebrała ślady, sprawdzony zostanie monitoring źródło: kociewiak.pl
Podziel się:
Oceń:
Do Redakcji kociewiak.pl dotarła informacja dotycząca znieważenia figury Jana Pawła II, która znajduje się przy kościele pod wezwaniem świętego Mateusza w Starogardzie. Oczy papieża oblane zostały nieznaną substancją koloru czerwonego.

Zawiadomienie w tej sprawie przyjęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

– Policjanci przyjęli zawiadomienie o znieważeniu figury Jana Pawła II znajdującej się przy ulicy Hallera w Starogardzie – mówi asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. – Na miejsce udali się funkcjonariusze grup dochodzeniowej wraz z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli substancję koloru czerwonego, którą pomnik został znieważony. Obecnie wyjaśniane są bliższe okoliczności tego zdarzenia. W najbliższym czasie śledczy sprawdzą również monitoring miejski – dodaje asp. sztab. Marcin Kunka.

Nieoficjalnie udało się dowiedzieć redakcji kociewiak.pl, że nie był to czerwony wosk z poniższych zniczy, a farba w  dwóch kolorach – białym i czerwonym.

Przypomnijmy, że to już kolejne znieważenie tej samej figury w ciągu ostatnich lat. W 2016 roku figura naszego wielkiego rodaka została pomazana jasną substancją. Wówczas substancję udało się szybko usunąć, jednak niesmak pozostał...
Chuligani coraz częściej czują się bezkarni. To złudne wrażenie popycha ich do coraz to gorszych posunięć. Pomimo patroli policji, straży miejskiej i monitoringu, nasze ulice wciąż przypominają tor przeszkód pomiędzy powywracanymi śmietnikami, rozbitymi butelkami i połamanymi ławkami.

Więcej na kociewiak.pl

źródło: kociewiak.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe