TIR wpadł w poślizg i wjechał do rowu.

  • 11.01.2019, 14:13 (aktualizacja 11.01.2019, 14:15)
  • KWP Gdańsk
TIR wpadł w poślizg i wjechał do rowu. fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
LĘBORK Policjanci z Lęborka przez kilka godzin zabezpieczali miejsce zdarzenia drogowego na drodze W 214, do jakiego doszło wczoraj około godz. 12.00. Kierujący samochodem ciężarowym marki Daf wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Droga była zablokowana przez kilka godzin, a policjanci kierowali objazdy.

Wczoraj policjanci z lęborskiej drogówki przez kilka godzin zabezpieczali miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło około godz. 12.00, na drodze wojewódzkiej nr W214 w miejscowości Osowo Lęborskie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierujący TIR-em wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem a następnie wjechał do przydrożnego rowu, blokując przejazd pojazdów w obu kierunkach. Kierujący 60-latek był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń.

Policjanci przypominają o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze i stosowania się do przepisów ruchu drogowego aby zminimalizować w ten sposób podobne sytuacje. Zima to pora roku w której warunki na drogach mogą zmieniać się bardzo szybko. Obfite opady deszczu, śniegu, mgła, śliska nawierzchnia, a także przymrozki to typowe symptomy tego okresu.

Dlatego kierujący pojazdami muszą zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, aby bezpiecznie dotrzeć do wytyczonego celu.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe