TIR wpadł w poślizg i wjechał do rowu.

  • 11.01.2019, 14:13 (aktualizacja 11.01.2019 14:15)
  • KWP Gdańsk
TIR wpadł w poślizg i wjechał do rowu. fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
LĘBORK Policjanci z Lęborka przez kilka godzin zabezpieczali miejsce zdarzenia drogowego na drodze W 214, do jakiego doszło wczoraj około godz. 12.00. Kierujący samochodem ciężarowym marki Daf wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Droga była zablokowana przez kilka godzin, a policjanci kierowali objazdy.

Wczoraj policjanci z lęborskiej drogówki przez kilka godzin zabezpieczali miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło około godz. 12.00, na drodze wojewódzkiej nr W214 w miejscowości Osowo Lęborskie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierujący TIR-em wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem a następnie wjechał do przydrożnego rowu, blokując przejazd pojazdów w obu kierunkach. Kierujący 60-latek był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń.

Policjanci przypominają o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze i stosowania się do przepisów ruchu drogowego aby zminimalizować w ten sposób podobne sytuacje. Zima to pora roku w której warunki na drogach mogą zmieniać się bardzo szybko. Obfite opady deszczu, śniegu, mgła, śliska nawierzchnia, a także przymrozki to typowe symptomy tego okresu.

Dlatego kierujący pojazdami muszą zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, aby bezpiecznie dotrzeć do wytyczonego celu.

KWP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe