Tragiczny wypadek w Pogódkach

  • 14.01.2019, 16:47 (aktualizacja 14.01.2019, 16:50)
  • KWP Gdańsk
Tragiczny wypadek w Pogódkach fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

POGÓDKI / KOCIEWIE Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Pogódki w gminie Skarszewy. Wskutek czołowego zderzenia dwóch aut zginął 53-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego.

Wczoraj kilka minut po godz. 19:00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym jaki wydarzył się w Pogódkach na ulicy Szturmowskiego. Policjant, który przyjął zgłoszenie, natychmiast skierował w ten rejon technika kryminalistyki oraz funkcjonariuszy ze Skarszew.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy do zdarzenia doszło na zakręcie drogi, gdy kierowca osobowego volkswagena zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku pojazdem marki Ligier. Kierowca oraz pasażer golfa po zderzeniu porzucili auto i uciekli pieszo w kierunku miejscowości Kobyle. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali w sprawie tego wypadku 30 i 36-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. W celu ustalenia czy byli trzeźwi pobrana została krew do badań. Obrażenia jakich doznał 53-letni kierowca Ligiera okazały się śmiertelne, natomiast 12-letni pasażer tego auta trafił do szpitala. Droga w miejscu, gdzie doszło do wypadku była zablokowana.

Funkcjonariusze sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

 

KWP Gdańsk

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe