Tak będzie wyglądać przebudowany, tczewski dworzec. PKP pozyskało środki na inwestycję (ZDJĘCIA)

  • 17.01.2019, 11:56
  • Karol Uliczny
Tak będzie wyglądać przebudowany, tczewski dworzec. PKP pozyskało środki na inwestycję (ZDJĘCIA) PKP S.A.
Podziel się:
Oceń:
28 grudnia 2018 r. Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało 11 umów o dofinansowanie inwestycji m.in. PKP S.A. Wśród zadań wytypowanych przez kolejową spółkę znalazła się modernizacja tczewskiego dworca. Roboty mają ruszyć w drugim kwartale br.

Środki unijne zostaną przeznaczone na modernizację i budowę 59 dworców oraz przebudowę linii kolejowych w Polsce, w tym magistrali kolejowej C-E 65. Unia Europejska dofinansuje także pogłębienie toru podejściowego w Porcie Gdynia. Łączna wartość projektów to ponad 8 miliardów złotych.

Obiekty na miarę XXI wieku

- To kolejny bardzo ważny etap realizowanego przez PKP S.A. programu inwestycji dworcowych - mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A. - W sumie siedem umów na kwotę 605 mln zł pozwoli nam na przebudowę aż 59 dworców w całym kraju. Podróżni zyskają obiekty na miarę XXI wieku – funkcjonalne i nowoczesne. W ramach modernizacji budynki zostaną dostosowane do potrzeb wszystkich grup podróżnych, w tym osób o ograniczonej mobilności. 

Tczewski dworzec znalazł się wśród obiektów przeznaczonych do przebudowy, znajdujących się przy linii kolejowej nr 9 na odcinku Warszawa Wschodnia - Gdynia Główna Osobowa. Wartość tego zadania, którego beneficjentem jest PKP SA wynosi niespełna 180 mln zł. Co obejmuje zakres planowanych prac? M.in. rozbiórkę istniejącego i budowę nowego dworca systemowego w Pruszczu Gdańskim oraz przebudowę i modernizację istniejących dworców: Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Oliwa, Gdańsk Wrzeszcz, Prabuty, Pszczółki, Szymankowo i Susz.

- Inwestycja obejmująca przebudowę dworca kolejowego w Tczewie jest obecnie na etapie projektowym. Rozpoczęcie robót budowlanych planujemy rozpocząć w II kwartale 2019 r., a ich zakończenie planowane jest na 2021 r. - mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy Polskie Koleje Państwowe S.A. (...)

fot. PKP S.A.

Karol Uliczny

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe