Hossa
Hossa
Hossa

Kwidzyński szpital wprowadza program opieki nad kobietami w ciąży

  • 17.01.2019, 11:58
  • (n)
Kwidzyński szpital wprowadza program opieki nad kobietami w ciąży Fot. archiwum KK Program Koordynowanej Opieki Ciężarnej (KOC) od 1 stycznia funkcjonuje również w kwidzyńskim szpitalu.
Podziel się:
Oceń:
KWIDZYN. Kompleksowe podejście do ciąży, porodu i połogu, a w tym plan porodu, opieka 24/h, badania i konsultacje u specjalistów oraz opieka nad noworodkiem – to najważniejsze zalety przygotowanego przez NFZ programu Koordynowanej Opieki Ciężarnej (KOC). Program ten 1 stycznia ruszył również w EMC Szpitalu “Zdrowie” w Kwidzynie.

W ramach KOC nad zdrowiem mamy i dziecka będzie czuwać zespół złożony z lekarza ginekologa, położnej i koordynatora, który będzie zapewniał pełną opiekę od momentu zgłoszenia się pacjentki, do czasu ukończenia przez dziecko pierwszych 6 tygodni życia. W razie potrzeby, prowadzący ciążę specjalista, może zlecać niezbędne badania i konsultacje innych lekarzy lub przyjąć pacjentkę do szpitala, jeśli jej stan zdrowia będzie tego wymagał.

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

Telefoniczna konsultacja dla ciężarnych

Jak informuje spółka EMC Instytut Medyczny do programu można przystąpić na każdym etapie ciąży, nawet tuż przed porodem. Po podpisaniu deklaracji pacjentki otrzymają kartę informacyjną KOC, wraz z danymi kontaktowymi do koordynatora, który będzie sprawował opiekę. W ramach KOC pacjentki mogą teraz wybrać, czy ich ciążę będzie prowadziła położna, czy lekarz ginekolog. Nowością jest także specjalny numer telefonu pod którym o każdej porze przyszła mama będzie mogła uzyskać konsultację i rozwiać ewentualne wątpliwości, dotyczące swojego stanu. Każda ciężarna otrzyma też plan opieki dostosowany do jej stanu zdrowia i etapu ciąży, przygotowany wg wytycznych Ministerstwa Zdrowia.

W opracowaniu planu pomogą położne

Doświadczone położne pomogą w odpracowaniu indywidualnego planu porodu, uwzględniającego oczekiwania pacjentki, w tym m.in. czy ma to być poród rodzinny i czy są wskazania lekarskie do znieczulenia bólu porodowego.

-Bardzo się cieszę, że specjalny program opieki nad kobietą ciężarną ruszył w naszym szpitalu. Będziemy mogli czuwać nad zdrowiem mamy i dziecka przez cały okres ciąży i porodu. Zadbamy m.in. o terminowość, rodzaj i liczbę wykonywanych badań czy konsultacji. Jestem przekonany, że w połączeniu z nowo wyremontowanym traktem porodowym oraz wprowadzeniem znieczulenia zewnątrzoponowego będziemy dla przyszłych mam szpitalem pierwszego wyboru – mówi Dawid Klecha, dyrektor kwidzyńskiego szpitala.

Trzeci w województwie pomorskim

Program opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży fizjologicznej NFZ wprowadził w II połowie 2016 roku. Szpital w Kwidzynie, w którym każdego roku przychodzi na świat 1 tys dzieci, przystąpił do niego jako trzeci w województwie pomorskim.

(n)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 26.02.2019, 02:37
Witajcie, moi dobrzy ludzie z Polski, czy szukaliscie pilnej pozyczki, zeby splacic rachunki, zalozyc firme, zbudowac swój wymarzony dom i kupic samochód? jesli wiec przywitasz sie z poczuciem relium, bo tu jest firma pozyczkowa tutaj, w naszym kraju, Warszawa, jestem pania Ania z nazwiska i mieszkam tu w Polsce, szukalem pozyczki od 2 tygodni temu i w zeszlym tygodniu dostalem mail na forum i widzialem firme o nazwie Jorge Grace, która pomogla wielu ludziom przed tutaj w naszym kraju, i skontaktowalem sie z e-mailem i sledzic ich wplywy, i zlozylem wniosek o pozyczke w wysokosci 280 000 PLN i wreszcie dostalem pozyczke od Jorge Grace i tody przyszli na strone, aby odwolac sie do tej legalnej firmy i sa0bezpiecznie zabezpieczeni przed oszustami, wiec prosze skontaktuj sie z e-mailem (jorgegrace***[email protected]), a ty takze sledz ich na Facebooku, aby zobaczyc wiecej uslugi i jest bezpieczny i zabezpieczony.

Ania

Pozostałe