Sukces uczennic na ogólnopolskim biennale rysunku i malarstwa

  • 21.01.2019, 08:57 (aktualizacja 21.01.2019, 09:23)
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Sukces uczennic na ogólnopolskim biennale rysunku i malarstwa fot. nadesłane do redakcji Nagrodzona praca konkursowa Aleksandry Łuczaj

Podziel się:

Oceń:

Aleksandra Łuczaj, uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, zajęła drugie miejsce w kategorii rysunku na IV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa "Figury ciała", którego organizatorem było poznańskie Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego oraz Stowarzyszenie Kreska.

"A pani w domu nie bili?" – tak brzmi tytuł nagrodzonej pracy konkursowej, którą stworzyła Aleksandra Łuczaj. Na wystawę pokonkursową dostała się również praca innej uczennicy z tego samego liceum plastycznego - Zuzanny Tomińskiej (praca pt. "Sen narkomana"). Uczennice do konkursu przygotował Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa w słupskim plastyku.

Na konkurs wpłynęło 198 prac z 31 szkół na terenie Polski. W jury zasiadali profesorowie z wyższych uczelni artystycznych w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie. Konkurs został objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego. Uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród odbędzie się 12 marca br. w CK Zamek w Poznaniu.

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe