Lider Wu-Tang Clan wystąpi w GTS

  • 22.01.2019, 14:08
  • GTS
Lider Wu-Tang Clan wystąpi w GTS fot. materiały prasowe GTS

Podziel się:

Oceń:

GDAŃSK Ghostface Killah, amerykański raper, czołowy członek hip-hopowej grupy Wu-Tang Clan, 9 lutego 2019 roku wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim – po raz pierwszy w Gdańsku!

Ghostface Killah (wł. Dennis Coles) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów w historii muzyki hip-hop. Uznawany za jednego z najlepszych narratorów swojego pokolenia. W latach 90., wraz z RZA, zebrał pozostałych członków Wu-Tang Clanu, a w 1993 roku wydali swoją debiutancką, do dziś uwielbianą przez fanów płytę „36 Chambers”, po której Ghostface zyskał światowy rozgłos.

Znany ze swojego dynamicznego flow, emocjonalnych tekstów i gęstej, barwnej narracji, zawierającej dużo slangu oraz tzw. strumienia świadomości. W 2006 roku stacja muzyczna MTV włączyła rapera na honorowej liście Najlepszych MC wszechczasów. Rok później portal About.com umieścił go w spisie Najlepszych MC naszych czasów (1987–2007), nazywając go „jednym z najlepszych tekściarzy naszej epoki”.

Coles, jak większość członków Wu-Tang Clanu, używa kilku pseudonimów zaczerpniętych z filmów, mitologii itp. Ghostface Killah zaczerpnął z wydanego w 1979 roku filmu „Mystery of Chessboxing”.

Jego solowa kariera, którą rozpoczął blisko 25 lat temu, to same wybitne krążki: „Ironman” (debiutancki album, który trafił na 2. miejsce w notowaniach Billboard 200, oraz na 1. miejsce Top R&B/Hip-Hop Albums), „Supreme Clientele” czy „FishScale”. Przez lata wiązał się z takimi labelami, jak Def Jam, Razor Sharp czy Epic Records. Do dzisiaj ma na swoim koncie dziesięć solowych albumów oraz kilka projektów we współpracy z innymi artystami.

Na koncercie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskimusłyszymy m.in. kawałki z jego ostatniego albumu „The Lost Tapes” (wydany 5 października 2018 nakładem X-Ray Records), na której gościnnie wystąpili m.in. Big Daddy Kane, Snoop Dogg, Tricky, E-40 i Ras Kass.


Koncert Ghostface Killah
Gdański Teatr Szekspirowski
9 lutego 2019, godz. 21:00

Bilety:
89 zł (parter, miejsca stojące) I pula
99 zł II pula

Sprzedaż biletów rusza 22 stycznia 2019 roku o godz. 15:00.

GTS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe