Wypadek na DK91 w Miłobądzu

  • 24.01.2019, 15:17 (aktualizacja 24.01.2019, 15:21)
  • KWP Gdańsk / opr. red.
Wypadek na DK91 w Miłobądzu fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policja wyjaśnia okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło w Miłobądzu pod Tczewem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący audi na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się bocznie z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. W wyniku wypadku do szpitala trafiło dwóch pasażerów obu samochodów. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o większą rozwagę na drodze.

Wczoraj 23 stycznia, o godzinie 19.40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym. Do zdarzenia miało dojść na drodze krajowej nr 91 w Miłobądzu. Na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego tczewskiej komendy ustalili wstępnie, że 27-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego jadąc audi a3 na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się bocznie z jadącym w kierunku Tczewa volkswagenem arteon. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala: pasażer volkswagena oraz pasażerka audi.

Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i zabezpieczył na miejscu ślady, które pomogą wyjaśnić śledczym okoliczności tego wypadku. Badania alkomatem wykazało, iż obaj kierowcy byli trzeźwi. Teraz śledczy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Policja apelujemy do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Należy dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Obecnie zmieniająca się aura wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu, a niestety wielu kierowców o tym zapomina. Takie zachowanie może być przyczyną tragedii.

KWP Gdańsk / opr. red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe