Nauczycielki ze Słupska Honorowymi Ambasadorkami matematyki w obiektywie

  • 29.01.2019, 09:00 (aktualizacja 29.01.2019, 09:02)
  • Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Nauczycielki ze Słupska Honorowymi Ambasadorkami matematyki w obiektywie fot. nadesłane do redakcji Od lewej strony stoją Monika Skwarek i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska, Honorowe Ambasadorki

Podziel się:

Oceń:

Nauczycielki matematyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku Monika Skwarek i Agnieszka Kałuża – Horbaczewska uzyskały tytuł Honorowego Ambasadora Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”. Słupszczanki znalazły się w wąskim gronie osób, które zostały wyłonione z tysięcy zgłoszeń z całego świata w ramach niniejszego konkursu.

Nauczycielki ze Słupska w drodze do tytułu ambasadora pokonały tysiące kandydatów z całego świata. Monika Skwarek trzeci raz z rzędu uzyskała ten zaszczytny tytuł, natomiast Agnieszka Kałuża – Horbaczewska po raz drugi w karierze zawodowej sięgnęła po miano ambasadorki.

Ambasadorowie Matematyki w obiektywie to osoby, które pomagają innym, w szczególności uczniom, w udziale w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie". Osoby pomagające uczestnikom tego międzynarodowego konkursu muszą wykazać się bardzo dużą aktywnością. Ambasadorowie pomagają rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej.

Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie" organizowany corocznie przez Uniwersytet Szczeciński łączy świat kultury wizualnej z nauką, popularyzuje i rozwija wiedzę i kulturę matematyczną, przełamuje bariery przed matematyką.

Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe