28-latka potrąciła dwie kobiety w Kaliskach

  • 29.01.2019, 09:04
  • KWP Gdańsk
28-latka potrąciła dwie kobiety w Kaliskach fot. KWP Gdańsk Do zdarzenia doszło przed godz. 7:00 w Kaliskach.

Podziel się:

Oceń:

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego jaki wydarzył się w miniony piątek w miejscowości Kaliska. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych, gdzie jadące w kierunku miejscowości Frank audi potrąciło dwie kobiety, które przechodziły na drugą stronę ulicy.

W piątek nad ranem dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o potraceniu 2 kobiet. Do zdarzenia doszło przed godz. 7:00 w Kaliskach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy jadące w kierunku miejscowości Frank audi potrąciło 17 i 19-letnią mieszkankę powiatu starogardzkiego. Obie kobiety z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce, w którym doszło do wypadku. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną, a śledczy sporządzili oględziny miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady, które mogą być pomocne w ustaleniu dokładnego przebiegu wypadku.

Badanie alkomatem wykazało, że 28-latka, która kierowała audi była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od rozbitego pojazdu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają bliższe okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też nieustąpienie pierwszeństwa to główne przyczyny wypadków drogowych. W związku z opadami deszczu lub śniegu jezdnie mogą być śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że opady marznącego deszczu lub śniegu, wydłużają drogę hamowania. W skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem.

Szczególny apel kierujemy do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży zatrzymać auto. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

Powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Kamizelka odblaskowa, opaska, breloczek, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się w warunkach ograniczonej widoczności będziemy bardziej widoczni dla kierujących pojazdami.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe