Skoczył z mostu. Mężczyzna był połamany, mocno poobijany i nieprzytomny.

  • 31.01.2019, 14:27
  • KWP Gdańsk
Skoczył z mostu. Mężczyzna był połamany, mocno poobijany i nieprzytomny. fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
Wczoraj policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku pełniąc służbę na terenie Pruszcza Gdańskiego uratowali życie mężczyźnie. 37 latek skoczył z mostu do płytkiej rzeki. Połamanego i nieprzytomnego mężczyznę wyłowili z wody policjanci i udzielili mu pierwszej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczna opieką.

Dyżurny z Pruszcza Gdańskiego 30 stycznia br. przed godziną 9:00 otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Bielkówko na moście chodzi mężczyzna przy barierkach i wygląda na mocno przemarzniętego. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał patrol policjantów z Oddziałów Prewencji w Gdańsku, którzy pełnili służbę na terenie Pruszcza Gdańskiego. Mundurowi nie widzieli już nikogo na moście i zaczęli przeszukiwać teren wokoło.

Przy jednym z filarów mostowych zauważyli mężczyznę leżącego w wodzie. Policjanci wbiegli do wody, wyciągnęli go na brzeg. Mężczyzna był połamany, mocno poobijany i nieprzytomny. Policjanci udzielili pierwszej pomocy, mężczyzna odzyskał przytomność.

Mundurowi owinęli go kocem termicznym. Był to 37-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczną opieką.

Dzięki dużej determinacji policjantów na służbie kolejny raz uratowano życie ludzkie.

 

 

KWP Gdańsk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

grzesiek
grzesiek 03.02.2019, 14:55
Nasi dzielni policjanci nie tylko wystawiają mandaty, ale ratują też nasze życie. Niedoceniani przez nas samych oraz przez własnych przełożonych siedzących za biurkami. Bohaterskim policjantom brodzącym w zimnej wodzie należy się medal i premia!

Pozostałe