Tragiczny wypadek w Żukowie. Śmierć poniosło dwoje młodych ludzi.

  • 04.02.2019, 08:26
  • KWP Gdańsk
Tragiczny wypadek w Żukowie. Śmierć poniosło dwoje młodych ludzi. fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

ŻUKOWO Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 31.01.br. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca volkswagena podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym z naprzeciwka autem marki Volvo, którym kierował 33-letnim mężczyzną. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosło dwoje młodych ludzi, pasażerów jadących volkswagenem.

W ubiegły czwartek dyżurny Komisariatu w Żukowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Żukowie na ul. Gdańskiej. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz służby ratunkowe. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki VW 19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego podjął manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego w niedozwolonym miejscu, nie zachował ostrożności podczas jego wykonywania, wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Volvo, kierowanym przez 33-letniego mieszkańca Gdańska. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły dwie młode osoby, 17-letnia mieszkanka pow. wejherowskiego oraz 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu zdarzenia oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny. Technik kryminalistyki sporządził dokumentacje fotograficzną. Wykonane na miejscu czynności pomogą mundurowym ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy aby w złych warunkach atmosferycznych zachować większą odległość od poprzedzającego samochodu oraz jechać z bezpieczną prędkością. To pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe