Nietrzeźwy na kradzionym rowerze groził policjantom nożem.

  • 04.02.2019, 15:17 (aktualizacja 04.02.2019, 15:28)
  • KPP Chojnice
Nietrzeźwy na kradzionym rowerze groził policjantom nożem. fot. KPP Chojnice
Podziel się:
Oceń:
BRUSY Policjanci z Brus zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który nie dosyć, że jechał rowerem będąc pod wpływem alkoholu, to w trakcie kontroli był bardzo agresywny wobec funkcjonariuszy znieważając ich i grożąc pozbawieniem życia próbując przy tym użyć noża. Ponadto w trakcie interwencji wyszło na jaw, że rower którym poruszał się 22-latek został przez niego skradziony chwilę wcześniej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci pełniąc służbę na terenie miasta i gminy Brusy na jednej z ulic zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, który na widok radiowozu szybko zszedł z niego i bardzo nerwowo się zachowywał. Policjanci podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu podjęli wobec niego interwencję. Mężczyzna w trakcie czynności był bardzo pobudzony i agresywny wobec policjantów, znieważał ich słowami wulgarnymi, a także próbował wyjąć z kieszeni nóż grożąc im przy tym pozbawieniem życia. Policjanci szybko obezwładnili napastnika i doprowadzili do jednostki policji. Tam został przebadany na zawartość alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało u niego  ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że rower którym jechał 22-latek został przez niego skradziony chwilę wcześniej. Jednoślad wartości około 1500 złotych został przez policjantów zabezpieczony i najprawdopodobniej w najbliższym czasie wróci do właściciela.

Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego 22-letniego mieszkańca Brus i przedstawili mu zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenia będzie odpowiadał przed sądem, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

 

KPP Chojnice

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe