Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej i okolicach? Najlepsze atrakcje dla całej rodziny

  • 06.02.2019, 10:37 (aktualizacja 06.02.2019, 10:56)
  • redakcja
Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej i okolicach? Najlepsze atrakcje dla całej rodziny
Podziel się:
Oceń:
Krynica Morska jest niewielkim nadmorskim miastem, oddalonym o około 70 kilometrów od gdańskiego lotniska. Mimo że jest bardzo popularne, to udało mu się uniknąć, tak charakterystycznych choćby dla Półwyspu Helskiego, tłumów turystów w okresie od czerwca do września.

W Krynicy znaleźć możesz zarówno spokój i ciszę, jak i przestrzeń rozrywkową dla całej rodziny. Co konkretnie warto zobaczyć w tym mieście?

  1. Atrakcje dla całej rodziny – lunapark i minigolf

  2. ZOO, przejażdżki konne, Indiańska Wioska

  3. Kręgielnia, piracka zatoka i jajka niespodzianki

  4. Przejazd kolejką

  5. Noclegi w Krynicy Morskiej – blisko morza i centrum miasta

Atrakcje dla całej rodziny – lunapark i minigolf

Jako miejscowość turystyczna, Krynica Morska oferuje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jedną z nich jest rodzinny lunapark znajdujący się w centrum miasta, niedaleko przystani pasażerskiej i molo. Zapewnia on dużą porcję adrenaliny, znakomitą zabawę i udany wypoczynek. Wśród wielu atrakcji parku rozrywki znaleźć możesz m.in. samochodziki, pajączki bungee, karuzele, pontony na wodzie, dmuchacze, automaty do gry, kolejkę górską i wiele innych zabaw.

Dla rodzin z dziećmi znakomitym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest również minigolf, interesująca gra integracyjna, dostarczająca mnóstwa emocji na świeżym powietrzu. Co ważne, znajdujący się w Krynicy Morskiej tor do minigolfa, jako prawdopodobnie jedyny taki obiekt w Polsce, posiada certyfikat potwierdzający spełnianie przez niego wszystkich warunków Światowej Federacji Minigolfa.

ZOO, przejażdżki konne, Indiańska Wioska

Również w niedalekiej odległości od Krynicy znaleźć możesz sporo atrakcyjnych miejsc dla dzieciaków. Na terenie znajdującego się w Jantarze Centrum Rodzinnej Rekreacji znajduje się m.in. Ptaszarnia i Mini ZOO, w którym można nakarmić przebywające tam zwierzęta otrzymaną podczas wejścia do placówki marchewką. Ponadto możliwe są wyścigi na rowerowych gokartach, przejażdżki konne i zabawa pojazdami RC. Warto podkreślić, że na terenie Centrum mieści się darmowy parking.

W Jantarze z całą pewnością warto abyś odwiedził też Indiańską Wioskę, jedyną tego rodzaju atrakcję na Pomorzu Gdańskim. Przewodnikami są tam Leszek Michalik – autor ponad 20 książek popularno-naukowych, a także Joanna Mazurek – indianistka ze Stanów Zjednoczonych. Na terenie wioski mieści się muzeum z rękodziełami Indian pochodzącymi z różnych regionów Ameryki Północnej, dziecięce, męskie i damskie ubrania, jak również innego typu przedmioty codziennego użytku Indian. Zwiedzić warto również letnie obozowisko z prawdziwym tipi łowców bizonów.

Kręgielnia, piracka zatoka i jajka niespodzianki

W innej pobliskiej miejscowości – Sztutowie, warto abyś wybrał się z kolei do profesjonalnej kręgielni, w której świetnie spędzą czas zarówno twoje dzieci jak i ty sam. Natomiast w niedalekiej Stegnie, w Gminnym Ośrodku Kultury, z całą pewnością najmłodszych zachwyci kolekcja zabawek z jajek niespodzianek. Licząca kilka tysięcy obiektów kolekcja jest największą tego typu w Europie. Należy do Macieja Wojtalewicza, który gromadzi swe zabawki od ponad 20 lat.

W okolicznych Kątach Rybackich warto natomiast zajrzeć do Pirackiej Zatoki, będącej największym na obszarze Mierzei Wiślanej parkiem dmuchańców, czyli nadmuchanych zamków i innych tego typu obiektów. Gwarantują one świetną i wielogodzinną zabawę dla każdego dziecka. Na terenie tym na dzieci czekają m.in. dmuchany statek piracki Kraken i Karawela, zjeżdżalnia Rekin i Titanic czy tor przeszkód Komandosa Boot Campa.

Przejazd kolejką

Do bardzo ciekawych turystycznych atrakcji miejscowości Jantar należy też kolejka wąskotorowa, dzięki której szybko i wygodnie można wybrać się na przejażdżkę do Grudziądza, Sztumu czy Malborka tzw. Bursztynowym Szlakiem. Za jednym razem kolejką może podróżować aż 130 osób, co stanowi znakomitą alternatywę dla zatłoczonych nierzadko dróg. Podczas przejazdu podziwiać można malownicze krajobrazy.

Noclegi w Krynicy Morskiej – blisko morza i centrum miasta

Atrakcji i miejsc do odwiedzenia w Krynicy Morskiej i okolicach jest tak wiele, że nie sposób zobaczyć ich wszystkich w ciągu jednego dnia. Dlatego też warto zatrzymać się w tym urokliwym mieście trochę dłużej. Na szczęście baza noclegowa jest na tyle rozbudowana, że każdy znaleźć może obiekt dopasowany do swoich wymagań, potrzeb oraz zasobności portfela. W miejscowości tej znajdują się liczne hotele i pensjonaty. Zdecydować się można na wygodne noclegi w Krynicy Morskiej blisko morza lub też niedaleko centrum miasta. W ofercie znaleźć można pokoje w różnych cenach, dopasowanych do warunków finansowych każdego turysty.

Podsumowując, Krynica Morska jest miejscowością obfitującą w różnego rodzaju atrakcje dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Każda osoba znaleźć może tu miejsce i rozrywkę, która spełni jej oczekiwania. Dlatego warto zostać tu chociaż na kilka dni, rozkoszować się urokiem morza i czystych plaż, a także odwiedzić wspomniane wyżej atrakcje.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe