Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Uczniowie spotkali się z przedstawicielami Fundacji Dziki Azyl

  • 11.02.2019, 09:55
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Uczniowie spotkali się z przedstawicielami Fundacji Dziki Azyl fot. nadesłane do redakcji
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku spotkali się w swojej placówce z przedstawicielami Fundacji Dziki Azyl w Kobylnicy. Młodzi adepci weterynarii uczestniczyli w prelekcji, a następnie przekazali zebrane wcześniej w szkole dary dla kobylnickiego ośrodka.

Co zrobić gdy znajdziemy ranne zwierzę? Jak się zachować w takiej sytuacji? Do kogo zwrócić się o pomoc? Na te i inne pytania odpowiedziała młodym słupszczanom Edyta Pudzianowska i Waldemar Turzyńskiz Fundacji Dziki Azyl, której siedziba mieści się w Kobylnicy. Uczniowie dowiedzieli się również wielu interesujących rzeczy na temat działalności i celów kobylnickiej fundacji oraz specyfiki leczenia chorych, rannych dzikich zwierząt.Na koniec spotkania młodzież przekazała swoim gościom dary zebrane w szkole: karmę dla zwierząt, ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, kozie mleko itp. Uczniowską zbiórkę koordynowały Marta Malinowska i Magdalena Piniaha, nauczycielki w Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca

Fundacja Dziki Azyl działa od połowy 2017 roku. Pod skrzydła Fundacji trafiają setki zwierząt rocznie potrzebujących pomocy. Do ośrodka trafiają zwierzęta chore, ranne i osierocone. Głównie ofiary wypadków. Pod opieką ośrodka są jeże, sarny, lisy, zające, kuny, wiewiórki, łabędzie, bociany, kaczki i wiele innych gatunków zwierząt. Po zakończonym leczeniu, czy odchowaniu powracają do swojego naturalnego środowiska. Większość zwierząt trafiających do ośrodka wymaga specjalistycznego żywienia. Ośrodek utrzymuje się głównie dzięki darowiznom i datkom od ludzi o wielkich sercach. Celem fundacji jest ochrona środowiska naturalnego i zwierząt oraz edukacja społeczeństwa.

- Byliśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania właścicieli fundacji, tego ile serca wkładają w to miejsce, ile czasu poświęcają bezinteresownie dla dobra zwierząt. Wspaniałe i pouczające spotkanie! Serdecznie dziękujemy pani Edycie i panu Waldkowi za interesującą lekcję – mówi uczennica drugiej klasy słupskiego Weterynarza.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski ZSI w Słupsku

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe