Potrącenie 11-latka w Redzie.

  • 14.02.2019, 13:21 (aktualizacja 14.02.2019, 13:28)
  • KPP Wejherowo / opr. red.
Potrącenie 11-latka w Redzie. fot. KPP Wejherowo Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 11-letni pieszy najprawdopodobniej wybiegł zza drzewa i wtargnął na jezdnię bezpośrednio przed jadące audi.

Podziel się:

Oceń:

REDA Policjanci 12 lutego br. otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w Redzie,w wyniku którego 11-latek został przetransportowany do szpitala.

We wtorek przed godziną 18:00 policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Aleja Lipowa. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku oraz ustalali jego okoliczności. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 11-letni pieszy najprawdopodobniej wybiegł zza drzewa i wtargnął na jezdnię bezpośrednio przed jadące audi.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz sprawdzili trzeźwość kierowcy, był trzeźwy. 11-latek z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Policjanci przypominają i apelują!

Pamiętajmy, że nadal warunki drogowe są trudne, w wielu miejscach na drodze po zmroku jest ciemno. Zanim wejdziemy na przejście dla pieszych musimy upewnić się, że możemy przejść bezpiecznie na drugą stronę drogi. Mimo, że na terenie zabudowanym odblaski, nie są obowiązkowe, jednak zachęcamy do ich stosowania. Dzięki nawet niewielkim elementom odblaskowym, kierowca w porę nas zauważy i będzie mógł dostosować się do sytuacji drogowej.

Zgodnie z Ustawą Prawo o Ruchu Drogowym pieszemu zabrania się:

wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi; przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;  zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;  przebiegania przez jezdnię; a także  przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

KPP Wejherowo / opr. red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe