Medyczna marihuana już dostępna w Tczewie. Pierwszych 500 opakowań sprzedano w... 2 godz.

  • 20.02.2019, 09:15
  • (MW) / tczewska.pl
Medyczna marihuana już dostępna w Tczewie. Pierwszych 500 opakowań sprzedano w... 2 godz. Tak wygląda 10-gramowe opakowanie medycznej marihuany dostępnej w tczewskiej aptece.

Podziel się:

Oceń:

W jednej z tczewskich aptek pojawiła się długo wyczekiwana przez pacjentów medyczna marihuana (cannabis sativa). Także przychodnia „Medical”, w trosce o swoich pacjentów, udostępniła ją w swojej ofercie. O tym jak bardzo potrzebna jest pacjentom świadczy to, że 500 pierwszych opakowań leku rozeszło się w niespełna dwie godziny.

O medycznej marihuanie mówiło się w ostatnim czasie dużo, zwłaszcza w kontekście skuteczności jej działania przy padaczce lekoopornej, stresie pourazowym czy chorobie Parkinsona. 

Czas uśmierzyć ból

W Polsce światełko w tunelu dla osób, dla których ból jest codziennym utrapieniem, pojawiło się w 2017 r. Od lutego br. medyczna marihuana przepisywana jest także tczewskim pacjentom z różnymi dolegliwościami.

-  Zainteresowanie medyczną marihuaną jest bardzo duże. Na początek zamówiliśmy 500 opakowań, które rozeszły się w przeciągu 2 godz. – mówi Jakub Mowiński, prezes spółki Medical w Tczewie. - Udało nam się nawiązać współpracę z firmą, która będzie nam ją dostarczać wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Jako lekarz neurolog na pewno będę ją przepisywać. 90 proc. będą stanowić pacjenci z różnymi schorzeniami neurologicznymi, tam gdzie występuje stały chroniczny ból, czyli wszystkie zespoły bólowo – korzeniowe. Ponadto przy pomocy tej terapii można wspomagać choroby neurologiczne ze wzmożonym napięciem mięśniowym: udary, stwardnienie rozsiane, padaczkę lekooporną, nowotwory. Pomoże nam również w walce z chorobą Alzheimera, Parkinsona, leczeniem stresu pourazowego. (...)

(MW) / tczewska.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe