Uczniowie ze Słupska w prestiżowym konkursie naukowym E(x)plory

  • 25.02.2019, 08:25
  • Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Uczniowie ze Słupska w prestiżowym konkursie naukowym E(x)plory fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Cztery zespoły ze Słupska powalczą o udział w finale ogólnopolskiegoKonkursu Naukowego E(x)ploryorganizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii.

Co roku do udziału w nim zgłaszanych jest kilkaset projektów, których pomysłodawcami są młodzi naukowcy z całego kraju. W etapie regionalnym tegorocznej edycji E(x)plory, wśród 21 zakwalifikowanych zespołów, znalazły się cztery ze Słupska.

Najwięcej projektów (trzy) zgłosił Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku.Oskar Szczepański zaprezentuje pracę pt. „Wcielenia dźwięku”, Krzysztof Rogiński zapozna uczestników konkursu z projektem „Bezpieczny plecak”, z kolei Dawid Pogorzalski wspólnie z uczennicami z innych słupskich szkół: MonikaKisielewską (II LO im. A. Mickiewicza) i Natalią Nowak (Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych) zaprezentują projekt„Postaw na kiszonki”. Opiekunami projektów są Grażyna Linder i Marcin Kisielewski.

Projekt przygotowała również młodzież I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Słupsku. Uczniowie tej placówki - Paweł Michoński i PawełSzczepański - przedstawią pracę pt. „Szybowiec jako sposób na ekologiczny i szybki transport w dobie zakupów i dostaw internetowych”. Opiekunami projektu są Grażyna Linder i Jarosław Linder.

Regionalny etap Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się 15 marca w szczecińskim Technoparku Pomerania. W Szczecinie młodzi naukowcy będą walczyć o miejsca w finale na Gdynia E(x)ploryWeek 2019 (wydarzenie odbędzie się jesienią br.)

Konkurs Naukowy E(x)plory daje młodym naukowcom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Został on stał stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Organizatorem konkursu jest warszawska Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe