Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Rumskie ikony sportu zostały nagrodzone

  • 26.02.2019, 08:29
  • UM Rumia
Rumskie ikony sportu zostały nagrodzone fot. UM Rumia
Podziel się:
Oceń:
Za nami 10. Rumska Gala Sportu, podczas której w hali MOSiR nagrodzeni zostali sportowcy, organizacje, sponsorzy oraz trenerzy, mogący się pochwalić wyjątkowymi osiągnięciami. Punktem kulminacyjnym piątkowego wydarzenia (22 lutego) był wybór najlepszego sportowca i trenera 2018 roku.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz powiatu oraz miasta, reprezentanci placówek oświatowych, wieloletni sponsorzy, delegacje organizacji sportowych oraz fundacji, związani ze sportem mieszkańcy, a także zawodnicy i trenerzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Urząd Miasta Rumi wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji już po raz 25. zorganizował konkurs na najlepszego sportowca i trenera minionego roku. Kandydatów rokrocznie nominuje i wybiera powołana przez burmistrza miasta kapituła.

Tym razem nagrodę najlepszego sportowca minionego roku otrzymała Roksana Słupek – zawodniczka UKS „Tri-Team” Rumia; zdobyła tytuł zawodnika roku na Gali Akademii Triathlonu; uzyskała międzynarodową klasę mistrzowską w triathlonie; wielokrotnie stawała na podium Pucharu Europy oraz mistrzostw Polski w triathlonie i duathlonie.

Natomiast najlepszym trenerem 2018 roku został Tadeusz Gaweł – trener ATS Małe Trójmiasto (tenis stołowy); trener pierwszoligowej drużyny KAMIX ATS MT Rumia, która na koniec sezonu 2017/18 zajęła 4. miejsce w I lidze tenisa stołowego gr. północna; jego zawodnicy to czołówka woj. pomorskiego; młodzi podopieczni odnoszą sukcesy w rywalizacji wojewódzkiej oraz awansują do rywalizacji krajowej, lokując się w pierwszej trzydziestce polskiej czołówki.

W pozostałych 15 kategoriach wyróżnieni zostali:

1.    Sponsor 25-lecia: Fabryka Kotłów FAKO S.A. Rumia (przez 25 lat plebiscytu sponsor imprez sportowo-rekreacyjnych MOSiR Rumia oraz rumskich klubów sportowych).
2.    „Za całokształt działalności na rzecz środowiska sportowego roku 2018”: Salezjańska Organizacja Sportowa Salos Rumia (stowarzyszenie organizuje na terenie miasta m.in. turnieje piłki nożnej, festyny, Akcję Zima i Akcję Lato, współorganizuje turnieje w tenisie stołowym); Osiedlowy Klub Sportowy Janowo Rumia (w roku 2018 r. obchodził 20-lecie działalności); Jacek Stawiasz (trener, który przez ostatnie kilka lat prowadził drużynę seniorów Miejskiego Klubu Sportowego ORKAN); Jarosław Mamrot (nauczyciel i trener, pracuje od ponad 30 lat jako wychowawca i organizator imprez sportowych).
3.    „Sportowo-artystyczna promocja miasta na arenie międzynarodowej w roku 2018”: UKS „Masta Dance” (są wielokrotnymi laureatami turniejów międzynarodowych); Taneczny Klub Sportowy Creative Dance Rumia (udział w wielu turniejach międzynarodowych zwieńczony sukcesem); Stowarzyszenie Tańca Spin Rumia (grupa bierze liczny udział w konkursach i pokazach, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej).
4.    „Sportowe wydarzenie roku 2018”: Fundacja For Dream w Rumi oraz Mazurenko Armwresling Promotion (organizacja Armwrestling World Cup 2018); Taneczny Klub Sportowy Creative Dance Rumia (organizacja Mistrzostw Polski Północnej); Akademia Piłki Siatkowej Rumia (organizacja Turnieju Mistrzostw Polski Kadetek).
5.    „Najlepiej zapowiadający się sportowiec młodego pokolenia”: Kamil Niewiadomski (zawodnik ATS Rumia); Kamila Stawicka (zawodniczka i wychowanka Rugby Club Arka Rumia); Kamila Bryła (zawodniczka i wychowanka Akademii Piłki Siatkowej Rumia); Olga Robaszkiewicz (Zawodniczka Rumskiego Klubu Sportowego Rumia, sukcesy w biegach); Daria Domżalska Zawodniczka Rumskiego Klubu Sportowego Rumia, sukcesy w biegach); Bartek Żywicki (Zawodnik Klubu Sportowego Karate Sakura); Aleks Tomaszewski (Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tri-Team” Rumia); Karolina Szalast (Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tri-Team” Rumia).
6.    „Drużyna roku”: Kamix ATS MT Rumia (drużyna na koniec sezonu 2017/18 zajęła 4. miejsce w I lidze tenisa stołowego gr. północna); Zespół Kadetek Akademii Piłki Siatkowej Rumia (mistrzostwo Pomorza oraz wysokie lokaty na szczeblu krajowym); Rugby Club Arka Rumia (drużyna seniorów została mistrzem I ligi).
7.    „Sportowa osobowość roku 2018”: Paweł Muchewicz (trener tańca sportowego współpracujący od 13 lat z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi parami sportowymi, którzy osiągają wysokie miejsca na mistrzostwach Polski oraz na grand prix polskiej ekstraklasy).
8.    „Za 25-letnie wspieranie działalności MOSiR Rumia”: PPH BOB ROLLO Sp. z o.o. (sponsor imprez sportowych MOSiR Rumia oraz klubów).
9.    „Za wieloletnie wspieranie ATS MT Rumia”: OT Logistics S.A.
10.    „Wyróżnienie specjalne z okazji 25-lecia plebiscytu”: Jan Nowicki (Jan Nowicki jest jednym z pomysłodawców plebiscytu na najlepszego sportowca i trenera roku).
11.    „Najlepsza szkoła w Rumi we współzawodnictwie dzieci województwa pomorskiego w roku szkolnym 2017/2018”: Szkoła Podstawowa numer 9 (szkoła zajęła w Wojewódzkiej Klasyfikacji Szkół Igrzysk Dzieci 21. miejsce).
12.    „Najlepsza szkoła w Rumi we współzawodnictwie młodzieży szkolnej województwa pomorskiego w roku szkolnym 2017/2018”: Szkoła Podstawowa numer 1 (szkoła zajęła w Wojewódzkiej Klasyfikacji Szkół Igrzysk Młodzieży Szkolnej 11. miejsce).
13.    „Najlepsza szkoła w Rumi we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2017/2018”: Powiatowy Zespół Szkół numer 1 w Rumi (szkoła zajęła w Wojewódzkiej Klasyfikacji Szkół Ponadgimnazjalnych 12. miejsce).
14.    „Nagroda dla najlepszego trenera 25-lecia”: Tadeusz Pepliński (wychowawca, pedagog i trener zawodników startujących w zawodach paraolimpijskich, międzynarodowych i ogólnopolskich w lekkiej atletyce) oraz Piotr Taube (wychowawca oraz nauczyciel wychowania fizycznego rumskich uczniów – zdobywców ponad 200 medali Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w różnych dyscyplinach sportowych).
15.    „Nagroda dla najlepszego sportowca 25-lecia”: Paweł Poljański (trenuje kolarstwo szosowe, był mistrzem Polski w kategoriach juniorskich oraz uczestnikiem mistrzostw świata).

Skład kapituły:

*    Piotr Wittbrodt – zastępca burmistrza Rumi, przewodniczący kapituły,
*    Jolanta Król – dyrektor MOSiR, wiceprzewodnicząca kapituły,
*    Tomasz Urbaniak-Dzienisz – przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji Rady Miejskiej Rumi,
*    Brygida Lezner – kierownik Referatu Kultury i Sportu,
*    Andrzej Byczkowski – dyrektor PZPOW w Wejherowie,
*    Jarosław Mamrot – organizator imprez szkolnych zespołów sportowych,
*    Jarosław Przyborowski – ekspert ds. sportu,
*    Tadeusz Pepliński – ekspert ds. sportu,
*    Piotr Taube – ekspert ds. sportu,
*    Ewa Nastały – ekspert ds. sportu,
*    Krzysztof Woźniak – ekspert ds. sportu,
*    Barbara Niewiedziała – ekspert ds. sportu,
*    Netter Piotr – ekspert ds. sportu,
*    Marcin Sawicki – Menadżer Sportu, sekretarz kapituły,
*    Marcin Kaczmarek – członek Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji Rady Miejskiej Rumi.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał zespół „Riverboat Ramblers Swing Orchestra”, natomiast ekstremalnych wrażeń dostarczył występ połykacza ognia – Spartakusa. Na zakończenie wszyscy laureaci stanęli do wspólnego zdjęcia oraz zostali poczęstowani jubileuszowym tortem.

fot. UM Rumia

UM Rumia

Zdjęcia (12)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe