Potrącenie pieszego w w Gościcinie

  • 28.02.2019, 16:07
  • KPP Wejherowo
Potrącenie pieszego w w Gościcinie fot. KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

GOŚCICINO Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj rano otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Gościcinie na ul. Lęborskiej (drodze krajowej nr 6). W wyniku potrącenia 30-latek został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

Wczoraj przed godziną 6:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Gościcinie na ul. Lęborskiej. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 46-letni kierowca opla astra jadąc w kierunku miejscowości Lębork potrącił pieszego 30-latka, który to w wyniku zdarzenia został przewieziony z obrażeniami do szpitala.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Został ona sprawdzony przez mundurowych alko-testem, był trzeźwy. Obecnie policjanci będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają i apelują o ostrożność na drodze zarówno do kierujących, jak i pieszych uczestników na drodze.

KIEROWCO- pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować w tym rejonie szczególną ostrożność.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez pieszych :

Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

  • spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,
  • gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić
  • podczas przechodzenia kontroluj sytuację, upewnij się czy nie nadjeżdża pojazd
  • przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą,
  • w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, każdy pieszy ma taki obowiązek. 

Nie ryzykuj ! - pieszy w kontakcie z pojazdem jest z góry na straconej pozycji. W przypadku przejść z sygnalizacją świetlną pieszy powinien także zawsze zachować czujność na drodze.

fot. KPP Wejherowo

 

KPP Wejherowo

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe