Brawurowa ucieczka pijanego kierowcy i pechowe zakończenie pościgu.

  • 07.03.2019, 13:54 (aktualizacja 07.03.2019, 14:02)
  • KWP Gdańsk / opr. red.
Brawurowa ucieczka pijanego kierowcy i pechowe zakończenie pościgu. fot. KWP Gdańsk Ścigany podczas ucieczki na łuku drogi kierowca stracił panowanie nad pojazdem.
Podziel się:
Oceń:
W ubiegły wtorek policjanci ruchu drogowego lęborskiej KPP podjęli pościg za kierowcą peugeota. Osoba ta nie zatrzymała się do kontroli i zaczęła uciekać. Po kilku kilometrach pościgu sprawca stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku czego na łuku drogi zjechał z drogi w pole i wjechał na słup elektryczny. Kierowca, jak się okazało miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. 27-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

5 marca we wtorek około godziny 17.30 policjanci lęborskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli peugeota. Kierujący jednak nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i jednocześnie gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą. Ścigany podczas ucieczki na łuku drogi kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Autem zjechał z drogi i uderzył w słup elektryczny. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego i okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To 27-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Zatrzymany 27-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi nawet pięć lat pozbawienia wolności. Jednocześnie odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Informujemy i przypominamy

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a także utrata prawa jazdy. Kierowanie pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

fot. KWP Gdańsk

 

 

KWP Gdańsk / opr. red.

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe