Spotkanie autorskie z Adamem Piekarskim

  • 13.03.2019, 10:42
  • Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Spotkanie autorskie z Adamem Piekarskim fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza Państwa na spotkanie autorskie z ADAMEM PIEKARSKIM oraz promocję książki WYPRAWA LEWISA I CLARKA NA ZACHÓD AMERYKI 29 marca 2019 r. o godz. 18.00 (piątek) w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2 a.

W programie:

Powitanie – Benita Grzenkowicz-Ropela
Wprowadzenie i prezentacja multimedialna – Adam Piekarski
Rozmowa z autorem
Dyskusja

W styczniu 2019 roku oddałem w ręce czytelników dwutomowe wydanie książki zatytułowanej „Wyprawa Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki”. To praca, która przedstawia prawie nieznane w Polsce wydarzenie z okresu eksploracji Ameryki Północnej z początku XIX wieku. Tematyka książki ukazuje historię odkrycia Luizjany oraz fakt jej nabycia przez Stany Zjednoczone w 1803 r., co zapoczątkowało olbrzymie zmiany na zachód od Missisipi. Pierwszych informacji o Luizjanie miała dostarczyć zorganizowana przez prezydenta Thomasa Jeffersona w 1804 r. wyprawa, która stawiała przed Amerykanami nowe wyzwania i przeszła do historii jako ekspedycja Lewisa i Clarka. Przez dwa lata Korpus Odkrywców zmierzał w kierunku Pacyfiku, a obietnica rzek Missouri i Kolumbii pozwalała realizować Amerykanom marzenie o zdobywaniu Zachodu. Kluczowe znaczenie miały spotkania z indiańskimi plemionami, z których nie wszystkie miały kontakt z białym człowiekiem. Przezwyciężanie nieznanych trudności oraz relacje z rdzennymi mieszkańcami pozwoliły badaczom na odkrywanie zupełnie nowego świata stając się pasjonującą przygodą, którą nie każdemu jest dane przeżyć. Wydarzenia z tamtych lat pokazują też, że pomimo niebezpieczeństw Lewis i Clark podjęli wyzwanie, które okazało się historycznym przedsięwzięciem Amerykanów.

Tematyka książki skłoniła także i mnie do własnej wyprawy śladami dawnej ekspedycji. Przekonałem się, że w Stanach Zjednoczonych Lewis i Clark to dalej żywi bohaterowie, a wędrując ich śladami mogłem przeżyć coś równie niepowtarzalnego. I chociaż w książce przemawia głównie historia, nie brakuje w niej moich osobistych, autorskich refleksji.

Książki można nabywać w: Oficyna Wydawnicza Kucharski, email: [email protected], tel. 56/6787293 oraz Wydawnictwo TIPI email: [email protected] tel. 61/4433058 lub 502212220 Cena dwóch tomów – 99,98 PLN.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe