10-lecie Teatru Odeon ze Strzebielina.

  • 13.03.2019, 11:12
  • Dawid Kwidziński - Teatr Odeon
10-lecie Teatru Odeon ze Strzebielina. fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

W sobotę 2 marca 2019 roku w Strzebielinie odbyły się uroczyste obchody z okazji 10-lecia istnienia Teatru Odeon. Cała machina ogromu przygotowań ruszyła już pod koniec 2018 roku, kiedy to wspólnie z całą grupą ustaliliśmy przebieg tej niezwykłej dla nas uroczystości.

Zaproszonych zostało około 200 osób, którzy przez te 10 lat wspierali naszą teatralną działalność. I tak w ostatnią sobotę karnawału o godzinie 17:00 rozpoczęła się msza święta, która była początkiem świętowania naszego Jubileuszu. Mszę koncelebrował nasz proboszcz ks. Dariusz Kuchta wraz z byłym proboszczem naszej parafii ks.Zbigniewem Cichonem i obecnym wikariuszem Grzegorzem Szatkowskim. Natomiast całą oprawę mszy świętej poprowadzili aktorzy Teatru Odeon. Po mszy wszyscy przenieśli się na salę gimnastyczną przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzebielinie, gdzie odbyła się uroczysta gala wręczenia podziękowań. Całość rozpoczęła się od wejścia aktorów na scenę po czerwonym dywanie, dzięki czemu nabrało to iście oskarowego charakteru. Po przywitaniu wszystkich gości jubilaci odśpiewali specjalnie napisaną na tę okazję piosenkę pt.: "Mamy lat już dziesięć". Następnie każdy przybyły gość został obdarowany przez nas upominkiem, symbolizującym teatr, czyli maską teatralną. Wśród gości, którzy zabrali głos byli Wójt Gminy Łęczyce, pan Piotr Wittbrodt, od którego to otrzymaliśmy pieniężną "Nagrodę Wójta" za 10-letnią działalność artystyczną; ponadto radni Gminy Łęczyce, Sołtys Strzebielina Osiedla, pan Grzegorz Maziuk, Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury i Bibliotek, pani Hanna Mancewicz, wicedyrektor ZSP w Strzebielinie, pan Adam Młyński oraz Matka Chrzestna Teatru Odeon, pani Kazimiera Mathea. Następnie wszyscy aktorzy w podziękowaniu za 10-letnią współpracą wręczyli swojemu reżyserowi Dawidowi Kwidzińskiemu prezent. Na zwieńczenie części oficjalnej twórca teatru wykonał piosenkę, która była podsumowaniem jego 10-letniej twórczości. Po gali wszyscy udali się na salę gdzie podano kolację. Około godziny 22:00 wjechał urodzinowy tort, przy którym wznieśliśmy toast lampką szampana. A potem jubilaci ze swoimi gośćmi świętowali do białego rana.

Podsumowując. To niezwykłe wydarzenie na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Ogrom pięknych życzeń, które wybrzmiały tego wieczoru, będą naszą motywacją na dalsze lata artystycznej działalności. Dziękujemy wszystkim za wszystko co pozwala nam trwać i ogłaszamy wszem wobec, że mamy lat już dziesięć. Teatr Odeon.

Od siebie mogę jeszcze dodać, - mówi Dawid Kwidziński  - że największym sukcesem jaki odnieśliśmy przez te 10 lat to wielka przyjaźń, która z biegiem lat umacniała się i wiązała ze sobą tak różnych, a czasem nawet obcych sobie ludzi. Dziś więzi między członkami Teatru Odeon są nierozerwalne i z dnia na dzień rosną w siłę jak cały nasz teatr.

Jeżeli chodzi o dzieła, - kontynuuję Dawid Kwidziński  -  które stworzyliśmy to uważam, iż naszym największym sukcesem był spektakl "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", który spotkał się z największym zainteresowaniem wśród publiczności i odbił się szerokim echem w lokalnej społeczności. Warto także nadmienić, iż co roku powielamy Misterium Męki Pańskiej, które tradycyjnie wystawiamy w Wielki Piątek o godz. 21:00. W tym roku 19 kwietnia właśnie po raz dziesiąty. I już teraz serdecznie zapraszamy na to wielkie, pasyjne widowisko.

fot. nadesłane do redakcji

Dawid Kwidziński - Teatr Odeon

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe