Ponad milion złotych dla potrzebujących od Betlejem w Polsce

  • 13.03.2019, 11:25
  • UM Gdynia
Ponad milion złotych dla potrzebujących od Betlejem w Polsce fot. Dawid Linkowski / Zespół Prasowy UM Gdynia
Podziel się:
Oceń:
„Betlejem w Polsce” podsumowuje trzecią edycję swojej trasy koncertowej. W jej ramach odbyły się charytatywne występy w kilkunastu miastach w całym kraju. Jeden z nich również w Gdyni. Najpiękniejsze kolędy zagrali i zaśpiewali podczas nich muzycy z Polski i ze świata. Dochód z koncertów wyniósł ponad milion złotych i został przeznaczony na wsparcie potrzebujących.

Charytatywne koncerty odbyły się w trzynastu miejscach: w Szczecinie, Gdyni, Bydgoszczy, Poznaniu, Kaliszu, Łodzi, Wrocławiu, Kielcach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Ostródzie oraz Warszawie. W naszym mieście bożonarodzeniowe kolędy i pieśni wybrzmiały 10 stycznia br. W muzyczną podróż wyruszyła wtedy publiczność zgromadzona w Gdynia Arenie. Dochód z całej trasy koncertowej przekazano na wsparcie dla potrzebujących. W sumie udało się zebrać blisko 1 150 000 złotych. Środki udało się zebrać w ramach akcji Ambasador Miłosierdzia. Zostawał nim każdy, kto kupił bilet na jeden z koncertów. Akcję można było wesprzeć również przekazując darowiznę, nabywając płytę pt. „Jak w Betlejem” lub cegiełkę charytatywną.
 
Występy zgromadziły różnorodną publiczność. Usłyszała ona 24 premierowe kolędy i pieśni z różnych stron świata. Można było posłuchać bożonarodzeniowych utworów z Polski, Armenii czy krajów arabskich. Były też kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraiński, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. W polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach. Natomiast w drugiej części wydarzenia, wielotysięczny chór - złożony z widzów i artystów - śpiewał wspólnie najpiękniejsze polskie kolędy.
 
W świąteczny klimat przenieśli widzów muzycy z Polski i ze świata. Artyści wystąpili pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali wokaliści i instrumentaliści, m.in.: Bovska, Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska i Agnieszka Musiał oraz Yazeed Sakhnini, Adeb Chamoun, Yaron Cherniak. Wystąpili też: Atom String Quartet, Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta Fanfara Moldova.

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe