Wystartowała V edycja akcji ROWER POMAGA

  • 15.03.2019, 09:29 (aktualizacja 15.03.2019, 09:38)
  • mat. prasowe / opr. red.
Wystartowała V edycja akcji ROWER POMAGA fot. materiały prasowe
Podziel się:
Oceń:
To już V edycja akcji, w której zamieniamy rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka.

W tym roku można je wpisywać na stronie rowerpomaga.pl lub na aplikacji Endomondo pod linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/39744472

To nowa odsłona akcji. Zapraszane są w niej miasta w rywalizacji na Endomondo, a później do współpracy i wzajemnej pomocy. Za każdy milion kilometrów, które rowerzyści dodadzą do akcji „Rower Pomaga w Gdańsku” przekazywany jest rower wybranej organizacji czy instytucji.

Na początkowym etapie jest rywalizacja, a by później zwycięskie drużyny pomagały pozostałym tak, aby każda mogła przekazać wymarzony rower dzieciom ze swojego terenu. Miasta, które uzbierają najwięcej kilometrów rywalizują o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2019 w ramach akcji RowerPomaga. Dla zwycięscy przygotowany zostanie złoty dizajnerski rower oraz certyfikat. Zeszłoroczny tytuł broni Gdańsk.

Rowery w całym kraju

Tradycyjnie w akcji łączona jest tematyka ekologiczna z społeczną. Rowerzyści namawiani są aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechano ponad 50 milionów kilometrów na rowerach i rozdano dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 61 wymarzonych rowerów, a w sumie przez 4 lata 221. W akcji kilometry wpisało się ponad 70 tysięcy uczestników .

To niesamowite że niewielkiej organizacji z Bielska-Białej udaje się już 5 rok z rzędu przygotować tak ogromne działanie ekologiczno – społeczne. A w tym roku mamy także międzynarodową edycję akcji, w której jeździmy dla dzieci/ sierot wojny na Ukrainie. W akcji Bikehelps.org już bierze udział ponad 2 tysiące rowerzystów na całym świecie - podsumowuje Wojciech Owczarz.

Akcję ROWER POMAGA wspierają: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach, Grupa Kęty, Miasto Bielsko-Biała, Lasy Państwowe oraz liczne gminy partnerskie.

mat. prasowe / opr. red.

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe