W rumskich szkołach uczniowie coraz rzadziej sięgają po telefon

  • 20.03.2019, 10:17
  • UM Rumia
W rumskich szkołach uczniowie coraz rzadziej sięgają po telefon fot. UM Rumia

Podziel się:

Oceń:

Pracownicy oraz uczniowie rumskich placówek oświatowych nie ograniczają się wyłącznie do realizacji programu nauczania. W ostatnich miesiącach na terenie Szkół Podstawowych numer 1 i 10 wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań, które doceniają zarówno najmłodsi, jak i rodzice. Wszystko po to, by podczas szkolnych przerw uczniowie coraz rzadziej sięgali po smartfony.

Jedną z nowinek, wprowadzonych przez kadrę Szkoły Podstawowej numer 10, są edukacyjne naklejki, które pojawiły się na schodach. Dzięki nim, uczniowie pokonujący stopnie, mogą nie tylko utrwalać sobie najważniejsze daty historyczne, ale i poznać zasady zdrowego stylu życia. Dyrekcja nie zapomniała również o przyjemnościach, zapewniając innowacje w postaci cymbergaja i piłkarzyków oraz udziału w różnorodnych przedsięwzięciach, takich jak filmowe wieczory czy ciekawe projekty edukacyjne.

Nowoczesne podejście widać także w codziennej pracy nauczycieli, na co najlepszym przykładem może być inicjatywa podjęta przez Katarzynę Naczk. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej integruje dzieci oraz przekazuje im dobrą energię poprzez nietypowe powitania. Wchodząc do klasy, uczniowie mogą wybrać, w jaki sposób chcą się przywitać z pedagogiem i kolegami: przytulając się, przybijając tzw. żółwika, podając dłoń lub przybijając piątkę. Filmik, który przedstawia tę zabawę, można zobaczyć na facebookowym profilu szkoły.

– Innowacje, które zostały wprowadzone na terenie placówki, są odpowiedzią na potrzeby naszych uczniów – mówi Beata Kędzierska, dyrektor SP nr 10. – Zależy nam, aby dzieci rozwijały się nie tylko podczas zajęć edukacyjnych, ale również w czasie przerw międzylekcyjnych – podkreśla.

O potrzebach uczniów intensywnie myśli także kadra Szkoły Podstawowej numer 1. Podopieczni tej placówki od niedawna mogą w wolnych chwilach odpocząć na kanapach, czytać komiksy, grać w gry planszowe, a nawet gry stolikowe i podłogowe, takie jak „kółko i krzyżyk” czy słynne już „klasy”.

„Jedynka” uczestniczy również w licznych projektach, których celem jest m.in. zachęcenie najmłodszych do wspólnej zbiórki elektrośmieci, wymiana kulturowa ze szkołą w Tajlandii oraz pomoc w zakupie szczepionek dla dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli.

fot. UM Rumia

UM Rumia

Zdjęcia (12)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe