Z radiowozu prosto na salę porodową

  • 21.03.2019, 15:10
  • KWP Gdańsk
Z radiowozu prosto na salę porodową fot. YouTube.com / KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariuszy o pomoc poprosił kierowca toyoty, który wiózł w samochodzie rodzącą żonę. Kobieta była już w ostatniej fazie porodu, a godziny szczytu uniemożliwiały rodzinie dojechanie na czas do szpitala. Policjanci podjęli decyzje o przewiezieniu rodzącej kobiety radiowozem do szpitala.

Wczoraj o godzinie 18:05 na ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku do patrolu drogówki, który zatrzymał się przed światłami, podjechał roztrzęsiony kierowca toyoty yaris, który poprosił policjantów o pomoc. 40-letni mieszkaniec Gdańska powiedział funkcjonariuszom, że jego żona, którą przewozi w aucie, jest w ostatniej fazie porodu i zaraz urodzi. Na ulicy w tym czasie był bardzo duży ruch z uwagi na popołudniowe godziny szczytu i mężczyzna bał się, że nie dotrze do szpitala na czas. Funkcjonariusze ocenili sytuację i z uwagi na zator drogowy, roztrzęsienie kierowcy toyoty i sytuację rodzącej podjęli decyzję o tym, że najbezpieczniejszą formą pomocy rodzinie w szybkim dotarciu do szpitala będzie przewiezienie ich radiowozem do placówki medycznej.

Policjanci przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych przewieźli oboje do szpitala. Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji już po kilku minutach rodzina bezpiecznie dotarła do szpitala.

Policjanci upewnili się, że rodząca uzyskała pomoc specjalistów. Kobieta od razu trafiła na salę porodową, a tam urodziła zdrowego chłopca.

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe