Młodzież z Plastyka na warsztatach z Maciejem Witkiewiczem - stryjecznym wnukiem Witkacego

  • 01.04.2019, 08:35
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku
Młodzież z Plastyka na warsztatach z Maciejem Witkiewiczem - stryjecznym wnukiem Witkacego fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

W Liceum Plastycznym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku odbyły się warsztaty z procesu twórczego, które poprowadził Maciej Witkiewicz, stryjeczny wnuk Witkacego. Młodzi artyści m.in. tworzyli portrety w duchu witkacowskich założeń „Czystej Formy”.

Podczas warsztatów młodzież ze słupskiego Plastyka miała okazję m.in. obejrzeć monodram w wykonaniu Macieja Witkiewicza , który jest potomkiem słynnego artysty. Jego dziadek był stryjecznym bratem Witkacego. Młodzi słupszczanie uczestniczyli także w warsztatach z procesu twórczego – tworzyli portrety według założeń „Czystej Formy” - koncepcji artystycznej stworzonej przez Stanisława Ignacego Witkiewicza, wiążącej się z jego przekonaniami filozoficznymi. W trakcie zajęć warsztatowych wykorzystywano elementy muzyczne, parateatralne oraz plastyczne. Maciej Witkiewicz przybliżył także licealistom mało znane fakty na temat życia i twórczości Witkacego.

- Rewelacyjne zajęcia! Otrzymaliśmy wspaniałą lekcję kreatywnego i twórczego podejścia do zagadnień sztuki. Pan Maciej to wspaniała osobowość i bardzo dużo nas nauczył. Poza tym przytaczał mało znane fakty z życia Witkacego, naszego ukochanego patrona szkoły. Jestem pod ogromnym wrażeniem prowadzenia zajęć – mówi Michał, uczeń Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Maciej Witkiewicz jest absolwentem warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej, odtwórca szeregu ról operowych, chętnie wykonujący utwory oratoryjne i pieśni. Przez wiele lat występował na scenie oper w Polsce i za granicą.Zajmował się też kształceniem młodych śpiewaków.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku

Zdjęcia (35)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe