Znamy wszystkie zespoły dnia głównego Helliad Fest 2019 w Gdyni!

  • 02.04.2019, 08:35
  • mat. prasowe
Znamy wszystkie zespoły dnia głównego Helliad Fest 2019 w Gdyni!

Podziel się:

Oceń:

Znamy wszystkie gwiazdy głównego dnia festiwalu Helliad Fest 2019! Już 24 sierpnia w Gdyni wystąpi zespół BATUSHKA!

Znamy już wszystkie dziewięć zespołów, które wystąpią na dwóch dużych festiwalowych scenach w Parku Kolibki w Gdyni. Batushka z pewnością zelektryzuje fanów black metalu, a pozostałe ogłoszone już zespoły to Satyricon, Decapitated, Obsucre Sphinx, Blindead, Slagmaur, Blaze of Perdition, Thy Disease i Desolator. Razem tworzą niepowtarzalną polsko-skandynawską mieszankę mocnych i różnorodnych brzmień, które zaspokoją muzyczne potrzeby nawet najbardziej wymagających fanów metalu.

Batushka to projekt blackmetalowy, który swoją sławę zawdzięcza aury tajemnicy otaczającej zespół występujący w maskach, któremu przez początkowy okres udało się pozostać anonimowym. Batushkę charakteryzuje liryczny charakter utworów połączony z licznymi odwołaniami do religii prawosławnej. Wydana w 2015 „Litourgiya” zaowocowała ogromną liczbę fanów, zarówno metalu, jak i nawet spoza gatunku. Nic dziwnego więc, że grupa może pochwalić się występami na legendarnych już festiwalach takich jak Wacken Open Air czy Brutal Assault.

Headlinerem pierwszej edycji HELLIAD FEST jest norweska grupa SATYRICON. To ich jedyny występ w Polsce w 2019 roku. Tego dnia wystąpi łącznie dziewięć zespołów z Polski i innych krajów. Bilety są dostępne za pośrednictwem Eventim, a szczegółowe informacje dotyczące festiwalu można znaleźć na profilu Facebook festiwalu https://www.facebook.com/helliad/ oraz na oficjalnej stronie https://helliad.com.

Pozostałe zespoły i ogłoszenia

Fanów atmosferycznego brzmienia z pewnością ucieszy wiadomość o występie Blaze of Perdition! Polski zespół, który wraz z kolejnymi albumami ambitnie podchodzi do tworzenia własnej wizji metalu, zagra w sierpniu przed publicznością w Gdyni.

Kolejna polska formacja to Thy Disease, którzy znani są z łączenia death metalu i muzyki elektronicznej. Taki aliaż idealnie sprawdza się podczas występów na żywo, co zespół wielokrotnie już udowodnił.

Szwedzki Desolator zabiera się aktywnie za szturmowanie występów na żywo i chwytanie trybun w swoje szpony. Epickie, monolityczne brzmienia inspirowane takimi zespołami jak Immolation i Morbid Angel na pewno przypadną do gustu publiczności podczas Helliad Fest 2019.

Mocne uderzenie w postaci pierwszego tak dużego festiwalu metalowego na Pomorzu zyskało kolejny lokalny akcent – zapowiedź występu zespołu Blindead. Skład gdyńskiej grupy, w którym wystąpi na HELLIAD FEST 2019, jest nadal owiany tajemnicą, ale zespół wielokrotnie udowadniał, że nie zawodzi swoich fanów.

Pochodzący z Norwegii zespół Slagumar przyciąga uwagę nie tylko wielowarstwowym, black-metalowym brzmieniem, ale także pokazami artystycznym, które łączą w sobie teatralny horror estetyczny z awangardą.

Decapitated to polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Zespół znany jest na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach muzycznych, takich jak Metalmania, Metalfest, Hunter Fest i Ozzfest. Czasopismo Metal Maniacs określiło grupę mianem nadziei death metalu.

Obscure Sphinx to także polska grupa muzyczna - wykonująca post-metal. Debiutancka płyta zespołu pt. Anaesthetic Inhalation Ritual miała swoją premierę 15 kwietnia 2011 roku. Od tej pory zespół wydał łącznie trzy albumy studyjne i regularnie gra koncerty nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Twórczość zespołu jest bardzo charakterystyczna dzięki głosowi wokalistki Zofii "Wielebnej" Fraś.

Całe przedsięwzięcie, wzorem wartości skandynawskich, ma charakter rodzinny. HELLIAD FEST aktywnie wspiera promocję i wymianę kulturową pomiędzy Polską, a krajami skandynawskimi, łącząc wartości artystyczne z promocją wartości takich jak równość, tolerancja i więzi społeczne. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, zapowiadając nawet wydzielenie strefy Kids Zone z animacjami dla najmłodszych.

Już w najbliższych tygodniach poznamy format dnia rozpoczynającego Helliad Fest 2019 (23 sierpnia 2019 roku), wraz z kilkoma elektryzującymi ogłoszeniami zespołów, które jeszcze bardziej rozszerzą zróżnicowanie gatunkowe festiwalu.

mat. prasowe

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe