32-letni obywatel Gruzji włamał się do biletomatu na przystanku tramwajowym w rejonie Oruni.

  • 09.04.2019, 08:04
  • KMP Gdańsk
32-letni obywatel Gruzji włamał się do biletomatu na przystanku tramwajowym w rejonie Oruni. fot. KMP Gdańsk 32-letni obywatel Gruzji włamał się do biletomatu na przystanku tramwajowym w rejonie Oruni.

Podziel się:

Oceń:

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z komendy miejskiej zatrzymali obywatela Gruzji, który włamał się do kilku biletomatów na terenie Gdańska. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Teraz grozi mu 10 lat więzienia. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 20 tys. z

Funkcjonariusze z komendy miejskiej w miniony piątek krótko przed godziną 3.00 odebrali zgłoszenie o włamaniu do biletomatu na przystanku tramwajowym w rejonie Oruni. Policjanci pojechali na miejsce, mężczyzna, który stał  przy biletomacie na ichwidok, zaczął uciekać. Mundurowi  ruszyli za nim w  pościg. Po kilkusetmetrowym pościgu funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali mężczyznę.

Sprawcą okazał się 32-letni obywatel Gruzji. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie narzędzia, które najprawdopodobniej posłużyły mu do popełnienia przestępstwa.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki przeprowadzili oględziny zniszczonego biletomatu i zabezpieczyli ślady.

Zatrzymany 32-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem.

W trakcie dalszej pracy nad tą sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie także inne włamania do biletomatów na terenie Gdańska. Straty, jakie powstały w wyniku zniszczenia biletomatu i kradzieży  to kwota ponad 20 tys. zł. Kolejną kradzież, tym razem kilkunastu tys. zł. policjanci udaremnili, zatrzymując sprawcę.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem o areszt. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu śledczego.

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi 10 lat więzienia

KMP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe