Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego najlepsi w turnieju o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Słupsku

  • 12.04.2019, 12:54
  • Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego najlepsi w turnieju o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Słupsku fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zajęli I miejsce w turnieju „Sprawni jak policjanci” o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Słupsku.

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku: Paweł Pszeniczny, Maciej Zierke, Dawid Wiśniewski, Davyd Bezmen, Damian Kopciał, Arkadiusz Taramas oraz Kewin Tkaczyszyn zajęli I miejsce w zawodach o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Słupsku. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą zwycięską drużynę do zawodów był Arkadiusz Herman, nauczyciel w słupskim ZSI. Drugą lokatę uzyskali uczniowie Zespołu Szkół nr 7 z Białego Boru, natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Akademickich w Słupsku. Z kolei w klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem turnieju został Damian Kopciał, reprezentant Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI.

W turnieju udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym. Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Policji w Słupsku. Celem zmagań było promowanie zawodu policjanta, kształtowanie postaw i zachowań uczniów w duchu rywalizacji sportowej i zasad fair play, sprawdzenie stanu sprawności fizycznej i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz uczczenie 100-lecia powstania Policji. Zadaniem uczniów z każdej drużyny było pokonanie przygotowanego toru przeszkód w jak najkrótszym czasie oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej (używano medycznych fantomów symulacyjnych) przez 2 minuty.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Zdjęcia (14)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe