Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym na DW218

  • 19.04.2019, 14:49
  • KPP Wejherowo
Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym na DW218 fot. KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj na drodze W218 na terenie Gminy Wejherowo doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy ustalali okoliczności i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Sprawa zostanie skierowana do sądu rejonowego

Wczoraj w południe dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym brał udział ford focus oraz samochód ciężarowy. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz zajęli się ustalaniem okoliczności kolizji. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu osobowego jadąc w kierunku Sopieszyna prawdopodobnie podczas wyprzedzania ciągu pojazdów, zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym mercedes z naczepą.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość obu kierowców – byli trzeźwi.

Policjanci przypominają i apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę, o kierowanie samochodem z prędkością dostosowaną nie tylko do obowiązujących przepisów ale także do warunków drogowych. Jeżeli nie mamy dostatecznej widoczności na drodze przed nami, nie wiemy czy nie ma tam jakiegoś zagrożenia, nie ryzykujmy własnym życiem, poczekajmy do momentu, aż widoczność będzie na tyle dobra, żeby podjąć świadome i bezpieczne dla nas i innych decyzje, co do planowanych manewrów na drodze.

Pamiętajmy że już dziś rozpoczęła się akcja bezpieczny weekend. Policjanci ruchu drogowego będą sprawdzali prędkość kierujących, także trzeźwość, a ponadto będą sprawdzali czy kierowca i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach, czy kierowcy nie trzymają w dłoni podczas rozmowy telefonów komórkowych.

 

KPP Wejherowo

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe